چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵

مشاور معاون پرستاری وزارت بهداشت:

توجه به نیازهای معنوی بیماران موجب تسریع درمان می‌شود

دکتر مداح

مشاور معاون پرستاری وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه مراقب‌های معنوی نخستین حرف را در درمان می‌زند، گفت: برخی از مردم وابستگی شدیدی به دین خود دارند به همین علت توجه به نیاز معنوی آن‌ها در تسریع درمان بسیار مؤثر است.

به گزارش مفدا از قم، دکتر سادات سید باقر مداح مشاور معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور آموزش و پژوهشی ظهر امروز با حضور در دفتر معاونت آموزش و پژوهش دانشگاه علوم پزشکی قم با جمعی از مترون‌های مراکز آموزشی و درمانی و جمعی از مسؤولان این دانشگاه دیدار کرد.
وی طی سخنانی با بیان اینکه شهرهای مقدس انرژی خاصی را برای شهروندان خود به دنبال دارند، اظهار کرد: شغل پرستاری و پزشکی به افراد انرژی خاصی می‌دهد که اگر افراد نسبت به کار خود علاقه داشته باشند به این انرژی خواهند رسید.
دکترمداح بر لزوم اتحاد و انسجام جامعه پرستاری تاکید کرد و افزود: دانشجویان پزشکان و پرستاران را الگو قرار داده و به ارتباط پرستاران و پزشکان با مردم نگاه دارند به همین علت این دو قشر باید نسبت به رفتارهای خود به‌عنوان رفتارهای الگوسازی نگاهی متفاوت داشته باشند.
مشاور معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور آموزش و پژوهشی خاطرنشان کرد: باید اجازه دهیم دانشجویان تازه وارد ابتکارات خود را در عرصه عملی به نمایش گذاشته و وارد کار شوند.
وی با تاکید بر اینکه ارتباط مطلوب پرستاران با بیماران موجب تسریع درمان می‌شود، مطرح کرد: شغل پرستاری باید با پرستاران عجین شود و در این راستا افزایش رضایتمندی مردم مهم‌ترین رکن است که بیش ازپیش باید در جامعه پرستاری مورد توجه قرار گیرد.
دکتر مداح با بیان اینکه نقش پرستاران درمان‌گری است نه تزریقات‌چی، ادامه داد: امسال شصت و هشتمین سال فعالیت بنده در عرصه پرستاری است اما طی این مدت یک بار آنژوکت نزدم چراکه بنده تزریقاتی نیستم بلکه پرستار هستم.
وی با تاکید بر اینکه مراقب‌های معنوی نخستین حرف را در درمان می‌زند، تصریح کرد: برخی از مردم وابستگی شدیدی به دین خود دارند به همین علت توجه به نیاز معنوی آن‌ها در تسریع درمان بسیار مؤثر است.
دکتر عادلی معاون آموزش و رئیس دانشکده پرستاری قم با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی قم متعهد شده که تا سال ۱۴۰۰ نسبت تحصیلات تکمیلی خود را به ۱۲ درصد برساند، اظهار کرد: دانشکده پرستاری با توجه به اینکه برای فارغ‌التحصیلان خود بازار کار مطلوبی دارد می‌تواند در افزایش آمار تحصیلات تکمیلی نقش‌آفرین باشد.
خاطرنشان می‌شود، دکترراهبر معاون توسعه و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی قم و جعفری عضو هیأت مدیره نظام پرستاری استان قم نیز در این دیدار حضور داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.