چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷

میزبانی دانشگاه علوم پزشکی قم از مادر پرستاری نوین ایران

دکتر مداح

دکتر "سادات سیدباقر مداح" مادر پرستاری نوین ایران و عضو شورای عالی نظام پرستاری با سفر به شهر مقدس قم، ضمن زیارت مضجع شریف کریمه اهل‌بیت(س) و بازدید از دانشکده پرستاری و مامایی، با جمعی از مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی قم دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش مفدا قم، "سادات سید باقر مداح" رئیس هیأت ممتحنه و ارزشیایی پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور، عضو شورای عالی نظام پرستاری ایران و مشاور معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور آموزش و پژوهشی میهمان دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی قم بود.

این شخصیت در نشست با اساتید و هیأت علمی پرستاری و مامایی دانشکده پرستاری در فضایی صمیمی دیدار و گفت وگو کرد.

وی در این نشست صمیمانه عنوان کرد: ما در پرستاری و مامایی باید با بیماران برخوردهای متفاوت و بهتری داشته باشیم و به بیماران عشق بورزیم به ویژه در رشته مامایی که با انسانی رو به رو هستیم که زندگی جدیدی را با تولد نوزاد خود شروع می‌کند.

مداح با بیان اینکه ارتباط خوب و بر پایه شفقت و مهربانی در پرستاری حرف نخست را می‌زند، ادامه داد: رویکرد پرستاران نباید مادی باشد بلکه یک پرستار باید با مردم عجین شود و به آن‌ها عشق بورزد و اعتماد آن‌ها را جلب کند تا مردم به دنبال تحقق حقوق و جایگاه پرستاری باشند.

مادر پرستاری ایران هدف از پرستاری را در مرحله اول آموزش، پیشگیری و غربالگری دانست و افزود: بیش از نیمی از وظیفه پرستار در جامعه است نه بیمارستان؛ پرستاران باید از هر موقعیتی در خانواده و اجتماع استفاده و اقدام به آموزش جامعه و پیشگیری و غربالگری کنند.

وی در ادامه سفر خود به شهر قم با همراهی رئیس و معاونان دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی قم و برخی اساتید به زیارت حرم حضرت معصومه(س) مشرف شد و با حضور در پایگاه فوریت‌های پزشکی حرم مطهر ضمن بازدید از این پایگاه با تکنسین‌های حاضر به گفت وگو پرداخت.

همچنین، دیدار با جمعی از مترون‌های مراکز آموزشی و درمانی، معاون آموزشی و معاون توسعه و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی قم از دیگر برنامه‌های عضو شورای عالی نظام پرستاری ایران در قم است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.