شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸

اولین رویداد استارت آپ سلامت شو " در سطح دانشگاه های کلان منطقه قطب پنج آمایشی در جهرم برگزار شد

اسامی تیم های برتر رویداد استارت آپی سلامت شو دانشگاه علوم پزشکی جهرم اعلام شد

اولین رویداد استارت آپ سلامت شو" با حضور بیش از ۵۰ نفر از دانشجویان رشته های مختلف دانشگاه های کلان منطقه ۵ کشور به مدت دو روز در پردیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد.

به گزارش مفداجهرم، اولین رویداد استارت آپ سلامت شو" با حضور بیش از ۵۰ نفر از دانشجویان رشته های مختلف دانشگاه‌های کلان منطقه ۵ کشور (شیراز ،جهرم، فسا، یاسوج،لار،هرمزگان و بندر عباس ؛همچنین دانشگاه های آزاد و پیام نور و دولتی استان فارس) به مدت دو روز در پردیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد.

این رویداد ۱۹ و ۲۰ تیر ماه ۹۸ با همکاری معاونت های فرهنگی و دانشجویی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه  با حضور گروه های دانشجویی دانشگاه های کلان منطقه ۵ برگزار شده است .

اولین روز با مراسم افتتاحیه اولین رویداد ایده های استارت آپی درحضور معاونین، اساتید، مسئولین و دانشجویان دانشگاه و دانشجویان شرکت کننده از سایر دانشگاه ها، در سالن شهید قادری این دانشگاه برگزار شد .

استارتاپ "سلامت شو "  با هدف فرهنگ سازی  و ایجاد اکوسیستم کارآفرینی برای ایده ها و کسب و کارهای نوپا و، به مدت دو روز  با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شده است.

این استارتاپ دارای بخش عمومی (ایده های کارآفرینی محصول محور) و بخش ویژه(ایده های نوآورانه در حوزه آموزش پزشکی) بود.  

در ابتدا ۶۰ ایده به دبیر خانه این استارتاپ ارسال شد که ۵۱ ایده از این تعداد پذیرفته و پس از داوری مرحله اول توسط داوران کمیته علمی دانشگاه، نهایتا ۱۲ ایده در بخش عمومی و ۴ ایده در بخش ویژه به مرحله نیمه نهایی این استارتاپ راه یافت.

در کنار ۱۶ ایده راه یافته به مرحله نهایی استارتاپ سلامت شو؛ در هر بخش دو تیم ایده رزرو نیز اعلام شد که درصورت عدم حضور هریک از تیم های معرفی شده، تیم ایده رزرو می توانست در رویداد حضور یابد.  

شایان ذکر است اهمیت شرکت های نوپا در اقتصاد کشور که یکی از مهم ترین مبناهای توسعه است  و ایده های خلاقانه در راستای ایجاد شغل و کسب و کار می تواند بستر مناسبی را برای کارآفرینی جوانان و درآمد زایی آنان فراهم کند و بر همین اساس در این رویداد استارت آپی دانشجویان دانشگاه های مختلف بر سر میزهای تیمی استارتاپ حضور یافتند تا بوم های کسب و کار خود را پر نموده و با تحویل فرم های ارائه طرح خود به داوران این رویداد، به رقابت بپردازند.  

دومین روز از استارتاپ "سلامت شو "  در دو بخش عمومی و ویژه، با حضور  مهندس نیما رحمانیان معاون اداره کل فناوری و ارتباطات استان فارس، در کنار دانشجویان دانشگاه های قطب پنج  کلید خورد.

مرحله نهایی استارت آپ سلامت شو متشکل از سه مرحله داوری (کارگروهی و بوم های کسب و کار، پرپوزال کسب وکار و ارائه شفاهی)، توسط داوران کمیته علمی و مدعو از دانشگاه‌های مختلف از جمله مدیر عامل شتاب دهنده  مرکز رشد knowrun  شیراز   بود.

همچنین دانشجویان شرکت کننده، در دو کارگاه پیاده سازی ایده و تکمیل فرم کسب و کار و مهارت های ارائه ایده های ارتقای دانش خود در حوزه راه اندازی کسب و کارها پرداختند.  

حضور مستمر، برقراری نظم، کارگروهی و تیم سازی، ارزیابی فنی طرح تکمیل بوم کسب و کار و ارائه مناسب از امتیازات رقابتی تیم ها دراین استارتاپ بود.  

گفتنی است، رویداد استارت آپ سلامت شو با کادری مجرب و توان و انرژی وصف ناشدنی در مراسم اختتامیه با اهداء جوایز و لوح تقدیر به «تیم های اول تا سوم و تیم قابل تقدیر در بخش عمومی» و «تیم اول در بخش ویژه» به کار خود پایان داد.  

در پایان باید تشکری ویژه داشت از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان حامی رویداد و خدا قوتی گفت به همه دست اندرکاران از جمله (ریاست دانشگاه، معاونت فرهنگی و دانشجویی، معاونت پژوهشی، معاونت آموزشی، معاونت توسعه، دانشکده پرستاری، نیروهای خدمات و کلیه کادر اجرایی؛ همچنین از طراحان و برگزار کنندگان اصلی رویداد، دانشجویان انجمن علمی اتاق عمل و سایر انجمن های علمی، کمیته تحقیقات دانشجویی، کمیته دانشجویی توسعه آموزش پزشکی) دانشگاه علوم پزشکی جهرم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.