یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶

در اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛

کتاب "مدیریت فراز و فرودهای هیجان" ترجمه شد

مفدا ترجمه 5

مدیریت فراز و فرودهای هیجان نوشته ی شری ون دایک به ‌تازگی توسط دکتر امیر رضایی اردانی، روانپزشک و مسئول سابق اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و فاطمه شاکر و حسین بی نیاز، دو تن از مددکاران این اداره ترجمه و توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد منتشر شد.

به گزارش مفدا مشهد ، کتاب «مدیریت فراز و فرودهای هیجان» نوشته "شری ون دایک" به ‌تازگی توسط دکتر امیر رضایی اردانی، روانپزشک و مسئول سابق اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، فاطمه شاکر و حسین بی نیاز، دو تن از مددکاران این اداره، توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد منتشر شد.

"شری ون دایک" با طرح تمرینات و مثال‌های مرتبط با آموختن، کسب مهارت درباره مدیریت هیجان‌های دردناک افراد جوان نوشته است. کتاب « مدیریت فراز و فرودهای هیجان » از جمله آثار این متفکر در روانشناسی هیجان،  است که تا به حال به فارسی ترجمه نشده بود و حالا نسخه فارسی آن به بازار نشر آمده است.

این اثر ۱۰ فصل دارد که به ترتیب عبارت اند از: « ذهن آگاهی: بیدار شدن در زندگی»،  «آنچه باید درباره ی هیجان ها بدانیم»، «کاهش سرعت ترن هوایی هیجان»، «رهایی ازقضاوت»، «نحوه برخورد با هیجان های شدید»، «اجازه ندهید هیجان ها را خودشان را بروند!»، «پذیرش واقعیت»، «عبور از بحران بدون بدتر ساختن آن»،«اجزا سازنده هیجان مثبت» و «بهبود روابط».

در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم: اعتبار بخشی به هیجان: به معنی عدم قضاوت هیجان ها است. پذیرش هر نوع هیجانی که وجود دارد – نه به این معنا که آن را دوست دارید، بلکه به معنی بی طرف بودن یا قضاوت گر نبود نسبت به آن هیجان و نسبت به خود برای داشتن چنین هیجانی است. اولین قدم برای اعتبار بخشی به هیجان ها آگاه شدن ازقضاوت کردن است. در اینجا  ذهن آگاهی و تمرین دروازه بان که درفصل ۴ یاد گرفته اید، به شما کمک خواهد کرد. بنابراین امیدوارم این تمرین را انجام داده باشید...

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.