شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰

توضیح معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص ممنوعیت عرضه برخی کتب روانشناسی

دکتر کوروش عزیزی

دکتر کوروش عزیزی در گفت و گو با خبرنگار مفدا شیراز، با اشاره به گردش تصویر نامه ای با امضای مدیریت امور فرهنگی دانشگاه، با موضوع ممنوعیت عرضه برخی از کتب با موضوع روانشناسی، در این خصوص توضیح داد.

به گزارش مفدا شیراز، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، موضوع مربوط به ممنوعیت عرضه برخی کتب روانشناسی را تشریح کرد.

دکتر کوروش عزیزی در گفت و گو با خبرنگار مفدا شیراز، با اشاره به گردش تصویر نامه ای با امضای مدیریت امور فرهنگی دانشگاه، با موضوع ممنوعیت عرضه برخی از کتب با موضوع روانشناسی، در این خصوص توضیح داد و گفت: با توجه به مشاهده مواردی از سوء برداشت ها از محتوای مکاتبه موردنظر، این موضوع در اصلاحیه ای خطاب به تمامی واحدهای زیرمجموعه دانشگاه مطرح و نسبت به اجرای صحیح محتوای مکاتبه، یادآوری لازم صورت گرفته است.

او افزود: در این اصلاحیه از مسوولان تمامی واحدها خواسته شده تا با رعایت دقت لازم از لحظه صدور اصلاحیه، از فهرست نویسندگان یاد شده در مکاتبه موردنظر؛ کتاب‌ هایی که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز چاپ نداشته و یا مجوز چاپ آنها تمدید نشده است مدنظر قرار گیرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ادامه داد: بر این اساس، تمامی کتاب‌ هایی که تا این تاریخ توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز انتشار دارند، بر اساس قانون، منعی برای عرضه و توزیع آنها وجود ندارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه اظهار داشت: با توجه به اینکه دانشگاه محل تفکر، تعقل، تضارب آرا و آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان و اساتید با آرا و عقاید و یافته های علمی در حیطه های مختلف علمی و از جمله علوم انسانی است، از ارائه و عرضه کلیه آثاری که مجوز نهاد رسمی صدور مجوز انتشار کتب در کشور یعنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دارد کاملا حمایت میکنیم.

عزیزی با اشاره به پیشینه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در امور فرهنگی و اقدامات زیرساختی که در مسیر غنای فرهنگی دانشجویان در این مرکز آموزش عالی صورت گرفته و همواره نیز در حال توسعه است، ابراز امیدواری کرد برخی نکات حاشیه ای، چهره فرهنگی این دانشگاه را خدشه دار نسازد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.