پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۶

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمان؛

بی وقفه در حال پیگیری مشکل افت فشار آب خوابگاهیم / از دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان عذرخواهی می کنم

مدیر دانشجویی

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گفتگو با خبرنگار مفدا گفت: برای رفع مشکلات مربوط به قطعی و افت فشار آب خوابگاه طاها امروز نیز آبرسانی با تانکر به خوابگاه انجام شد، همچنین به همراه توزیع غذا آب معدنی بین دانشجویان توزیع شد.

وی افزود: از شب گذشته با مسئولان اداره آب و فاضلاب استان کرمان در تماس هستیم و رایزنی های لازم را برای تامین آب تانکر ها به عمل آورده ایم. 

مهندس نکونام گفت : تلاش می کنیم فردا جمعه نیز در صورت امکان آبرسانی با تانکر انجام شود اما روی دیگر ماجرا همکاری دانشجویان برای غلبه بر این شرایط دشوار می باشد واقعیت این است که مصرف سرانه آب در هر شبانه روز در ایران ۲۵۰ تا۳۰۰ لیتر است در حالی که متوسط جهانی ۱۳۵ تا۱۴۰ لیتر می باشد، تانکر ۱۰ هزار لیتری خوابگاه، ظرف ۲۴ ساعت تخلیه می شود و این یعنی مصرفی دو برابر مصرف سرانه استاندارد توسط جمعیت ۴۵ نفره خوابگاه!! واقفیم اصلاح الگوی مصرف در کوتاه مدت امکان پذیر نیست اما از دانشجویان فهیم خوابگاه خواهشمندیم تلاش خود را برای صرفه جویی مبذول دارند.

مهندس نکونام با اشاره به صحبت های مدیر آبفای استان گفت: در فصل جاری شهرهای کرمان،زرند و رفسنجان در وضعیت قرمز از نظر آب آشامیدنی هستند که تنها راه برون رفت از بحران، صرفه جویی تا پایان فصل گرماست.

وی ادامه داد: در پایان به نوبه خود از دانشجویان به علت بروز مشکل بخصوص در ایام حساس امتحانات عذر خواهی می کنم.امید که با همکاری و همدلی مشکل حل شود هرچند بروز آن خارج از کنترل دانشگاه بوده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.