جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود:

نظام پرستاری یکی از انجمن های صنفی تأثیرگذار در نظام سلامت است

انتخابات نظام پرستاری شاهرود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: نظام پرستاری یکی از انجمن های صنفی تأثیرگذار در نظام سلامت و واسطه بین بخش های دولتی و جامعه هدف خود است.

به گزارش مفدا شاهرود، دکتر رضا چمن در حاشیه بازدید از صندوق ثابت رای گیری پنجمین دوره انتخابات هیات مدیره نظام پرستاری شهرستان شاهرود در محل معاونت بهداشت دانشگاه، در نشستی با خبرنگاران ابراز داشت:  نظام پرستاری به عنوان یک نهاد مستقل و واسطه میان دانشگاه های علوم پزشکی و جامعه پرستاری، می تواند در ارتقاء کیفیت خدمات پرستاری و برآورده کردن مطالبات این گروه تأثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه در این دوره از انتخابات در شهرستان شاهرود ۳۳ نامزد به رقابت می پردازند، تصریح کرد: هیات های اجرایی و نظارت برای برگزاری صحیح انتخابات تلاش می کنند تا هم مشارکت افزایش یافته و هم حقی از کسی ضایع نشود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود تعداد واجدان شریط شرکت در انتخابات در شهرستان شاهرود را یکهزار و۳۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: پس از انجام فرایند رأی گیری، نتیجه شمارش آراء باید ابتدا در سطح دانشگاهی و پس از آن در سطح کشوری به تأیید برسد.

چمن همچنین تشکیل انجن های صنفی را بهترین راهکار برای پیگیری مطالبات هر گروهی دانست و یادآور شد:پیگیری برای برآورده کردن انتظارات جامعه پرستاری در موضوعاتی همچون حقوق  مزایا، ساعت کار، تعرفه گذاری خدمات پرستاری، اشتغال، بازنشستگی و کمبود پرستار در برخی بیمارستان ها از جمله مواردی است که می تواند در دستور کار نظام پرستاری قرارگیرد.

یک سوم مطالبات دانشگاه پرداخت شد

وی در بخش دیگر صحبت های خود به دریافت یک سوم مطالبات دانشگاه تا پایان سال ۹۷ از سازمان بیمه تأمین اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: از مجموع ۶۵۰ میلیارد ریال مطالبات دانشگاه، ۲۲۰ میلیارد ریال پرداخت شده و علاوه بر این در حوزه بیمه سلامت نیز با مشکل تأخیر پرداخت رو به رو هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود درخصوص اجرای طرح ملی کنترل فشار خون هم یادآور شد: بر اساس این طرح غربالگری ۶۷ هزار نفر از افراد بالای ۳۰ سال برای این دانشگاه هدف گذاری شده بود که خوشبختانه غربالگری تعداد بسیار بیشتر از هدف کشوری یعنی حدود ۱۰۵ هزار تن از شهروندان انجام شد.

چمن اضافه کرد: در این طرح مشخص شد همانند پیش بینی های کشوری، حدود ۲۲ درصد افراد بالای ۳۰ سال فشار خون داشتند علاوه بر اینکه باید به طور آگاهانه از خود مراقبت کنند، نظام سلامت نیز از طریق رابطان پیگیر سلامتی آنان است.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاران درخصوص افتتاح اورژانس بیمارستان امام حسین (ع) نیز گفت: تجهیز این مرکز به ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که با تأمین نیمی از این میزان، بیش از ۵۰ درصد تجهیزات مورد انتظار تهیه شده و درصورت تأمین نیم دیگر می توان اورژانس این بیمارستان را تا پایان شهریور عملیاتی کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با تأکید بر اینکه نباید از نقش و اهمیت دیگر دستگاه ها و مطالبه گری از آن ها در کنار دانشگاه علوم پزشکی غافل شد، افزود: یکی از این سازمان ها، جمعیت هلال احمر است و نیاز است با توجه به حجم زیاد تردد و سوانح در جاده های شرق استان سمنان و میزان خدماتی که به مردم ارائه می شود، این سازمان نیز همانند وزارت بهداشت نگاهی ویژه به شاهرود داشته و برای امدادرسانی هوایی بالگرد استانداردی را به این شهرستان اختصاص دهد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.