یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲

همدلی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با محرومان/ اجرای طرح "شهری بدون گرسنه"

شهری بدون گرسنه در بوشهر

به همت تشکل دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، طرح "شهری بدون گرسنه" به منظور همدلی و همراهی با محرومان شهر بوشهر اجرا شد.

به گزارش مفدا بوشهر، طی فراخوان تشکل دانشجویی جامعه اسلامی با عنوان " شهری بدون گرسنه"، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با دل هایی پر مهر وعده غذایی روز پنج شنبه خود و جمعی از اساتید دانشگاه با اهدا وجه نقد با محرومان شهر بوشهر همدل شده و تعداد ۳۵۰ پرس غذا بین آنها تقسیم کردند.

گرما و شرجی هوا باعث به شماره افتادن نفس ها شده، اما دانشجویان با طی کردن کوچه و پس کوچه های خاکی به درب منازل رفته و غذا ها را رسانده و لحظاتی با آنها به گفت و گو پرداختند.

یکی از دانشجویان شرکت کننده درخصوص این اقدام نوع دوستانه به مفدا بوشهر گفت: این شاید قدم خیلی کوچکی جهت همدلی با محرومان شهر باشد، اما اعتقاد دارم با قدم های کوچک ولی مستمر می توان کارهای بزرگی انجام داد. یک وعده غذای گرم شاید بتواند برای لحظاتی لبخندی به روی لب محرومی بیاورد.

وی در ادامه گفت: این اقدام در سال های گذشته نیز بصورت خود جوش با کمک های مردمی و امور خیریه در سراسر ایران انجام شده است و اینک دانشجویان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به این طرح پیوستند و با اهدا وجه نقد و یک یا دو وعده غذای روز پنج شنبه خود سهمی در این حرکت انسان دوستانه داشتند.

این دانشجو همچنین افزود: مشارکت در طرح های این چنینی در صورتی که با حس مسولیت پذیری همراه شود، علاوه بر ترویج انسان دوستی و کمک به هم نوع، می تواند تریبونی برای رساندن صدای محرومان باشد. صدایی که در انبوه هیاهوی این روزهای جامعه کمتر شنیده می شود، آدم هایی که وجود دارند اما دیده نمی شوند، راهی برای بهتر دیدن...

گفتنی است؛ طرح "شهری بدون گرسنه" همچنان در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه خواهد داشت. (در این خصوص اطلاع رسانی خواهد شد)

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.