یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸

به مناسبت سالروز ولادت امام رضا(ع)

امامی که به مهربانی‌اش شناخته می‌شود

امام رضا

‌یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: رئوف و مهربان بودن دو صفت بارز امام رضا (ع) بوده است و اکنون نیز برای استغاثه به ایشان، از مهربان و رئوف و راضی بودن‌شان استفاده می‌شود.

به گزارش مفدا، ‌حجت‌الاسلام و المسلمین سید جعفر موسوی  با تبریک سالروز ولادت امام رضا (ع) اظهار کرد: رئوف و مهربان بودن دو صفت بارز امام رضا (ع) بوده است و اکنون نیز برای استغاثه به ایشان، از مهربان و رئوف و راضی بودن‌شان استفاده می‌شود تا انسان بتواند ارتباط خوبی با امام رضا (ع) برقرار کند.

وی افزود: امام رضا (ع) ویژگی‌های فردی و اجتماعی بسیار خوبی داشته‌اند که اصحاب ایشان از این صفات یاد می‌کردند. دراز نکردن پاهایشان در مقابل افراد و قطع نکردن صحبت دیگران، برخی از ویژگی‌های ایشان بوده است.

مدیر مدرسه علمیه ولی‌عصر (عج) اهواز گفت: عیلرغم اینکه امام رضا (ع) تحت تدابیر شدید امنیتی و سیاسی دستگاه حکومتی مامون بودند، اما مردم ارتباط خوبی با ایشان برقرار کردند. امام رضا (ع) از مسیر خوزستان وارد ایران شدند و به روایتی در مکان فعلی حرم علی بن مهزیار توقف داشتند و پس از آن، از مسیر شهرها تردد کردند و به توس رسیدند.

موسوی تصریح کرد: در طول مسیر، دستگاه خلافت سعی داشت امام رضا (ع) را از مسیری عبور دهد که هم جمعیت و هم شیعیان کمتری وجود داشته باشد اما غافل از اینکه حضور امام رضا (ع) در چنین مناطقی باعث شد شیعیان بیشتری به استقبال ایشان بیایند و امام رضا (ع) در تجمع نیشابور بحث ولایت خود را مطرح کردند.

وی در گفت وگو با ایسنا ادامه داد: اکنون وجود حرم امام رضا (ع) در ایران نعمت بزرگ و بی نظیری است.

مدیر مدرسه علمیه ولی‌عصر (عج) اهواز گفت: با متوجه کردن دل‌های خود به حرم پر از معرفت امام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.