یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶

از محوطه‌سازی خوابگاه دانشجویی تا نوسازی تجهیزات ورزشی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

محوطه سازی

اداره دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه از ابتدای امسال تاکنون، اقدامات مؤثری در راستای بهسازی و نوسازی خوابگاه‌های دانشجویی کرده که از جمله می‌توان به محوطه‌سازی یکی از خوابگاه‌های دانشجویی و همچنین نوسازی برخی از دستگاه‌های ورزشی اشاره کرد.

به گزارش مفدا، یکی از اقداماتی که همه ساله برای افزایش ارتقای سطح صنفی و رفاهی دانشجویان در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور انجام می‌شود، اجرای طرح‌های عمرانی از جمله بحث بهسازی و نوسازی خوابگاه‌های دانشجویی است که دانشگاه علوم پزشکی ارومیه نیز از این امر مستثنی نیست به طوری که از ابتدای سال جاری تاکنون، این دانشگاه اقدامات زیادی در راستای تجهیز و نوسازی خوابگاه‌های دانشجویی کرده است.

خریداری ، تعویض و بهینه‌سازی شیرآلات خوابگاه‌های دانشجویی، نوسازی در بخش تاسیسات موتورخانه‌ای، خریداری اجاق‌ گاز و استقرار آن در خوابگاه‌های دانشجویی، راه‌اندازی ژنراتور جهت راه‌اندازی برق اضطراری برای یکی از خوابگاه‌های دانشجویی، انجام عملیات عمرانی و محوطه‌سازی یکی از خوابگاه‌های دانشجویی، نوسازی برخی از دستگاه‌های ورزشی در خوابگاه‌ها، نوسازی تاسیسات و لوله کشی یکی از خوابگاه‌های دانشجویی و ... از جمله فعالیت‌هایی بوده که از سوی اداره دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه از عید امسال تاکنون انجام شده است.

پخت غذای دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه از حالت سنتی کاملا خارج شده و در چند سال اخیر به سمت نیمه صنعتی حرکت کرده است و با خریداری دیگ‌های بخارپز، کباب زن، کباب پز، ظرف‌شور، سیخ‌شور و تجهیزات مرتبط با طبخ غذا، گام‌های مؤثری در راستای صنعتی شدن در حال برداشته شده است.

توزیع غذا در این دانشگاه (نهار) به صورت دو منویی و شام به صورت تک‌منویی و در برخی مواقع به صورت دو منویی توزیع می‌شود و یکی از اقدامات خوبی که در حوزه تغذیه در این دانشگاه صورت گرفته است که صرفه‌جویی زیادی به لحاظ اقتصادی در پی داشته است، عدم واگذاری مراحل تهیه و طبخ غذا به پیمانکار بوده است که دستاوردهای خوبی طی یک سال گذشته برای دانشگاه به همراه داشته است به طوری که بنا به گفته آذرنوش مدیر دانشجویی دانشگاه، مراحل خرید و تهیه اقلام غذایی و همچنین طبخ غذا توسط  عوامل دانشگاه انجام می‌شود.

گفتنی است دانشگاه علوم پزشکی ارومیه دارای ۷ خوابگاه ملکی که قدمت دو خوابگاه بالای ۴۰ سال و بقیه خوابگاه‌ها بین ۱۰ تا ۲۰ سال قدمت دارند.

دانشگاه علوم پزشکی ارومیه دارای ۴ هزار و ۶۳۰ دانشجو است که از این تعداد یک‌هزار و ۶۵۰ نفر خوابگاهی هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.