دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲

جلسه کمیسیون فرهنگی و اخلاق حرفه ای در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه تشکیل شد

IMG_20190714_110257_BURST۰۰۲.jpg

نظام سلامت کارآمد نیازمند مشارکت فعالانه و تعامل مناسب میان گیرندگان و ارائه کنندگان خدمات سلامت است. مراکز ارائه‌ی خدمات سلامت، باید نهادی برای درک و احترام به حقوق و مسئولیت‌های گیرنده خدمت، خانواده‌ی آنان، پزشکان و سایر مراقبت‌کنندگان باشد

به گزارش مفدا ارومیه: جلسه کمیسیون فرهنگی و اخلاق حرفه‌ای ۲۳ مردادماه با حضور اعضا تشکیل شد.

در آغاز جلسه دکتر شهرام خادم وطن مدیر فرهنگی و به‌عنوان مسئول دبیرخانه کمیته انطباق ضمن خوش‌آمد گویی به اعضا، با تأکید بر اصل منشور حقوق بیمار گفت: با توجه به اینکه سلامت جسمی، روانی، معنوی و اجتماعی از مهم‌ترین ابعاد وجودی هر فرد بوده و تأمین آن بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی از مهم‌ترین تعهدات حاکمیت در جمهوری اسلامی ایران است که بر این اساس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خود را در قبال ارائه مطلوب خدمات سلامت برای آحاد جامعه مسئول می‌داند.
وی ادامه داد نظام سلامت کارآمد نیازمند مشارکت فعالانه و تعامل مناسب میان گیرندگان و ارائه‌کنندگان خدمات سلامت است. مراکز ارائه‌ی خدمات سلامت، باید نهادی برای درک و احترام به حقوق و مسئولیت‌های گیرنده خدمت، خانواده‌ی آنان، پزشکان و سایر مراقبت‌کنندگان باشد.
و در ادامه جلسه دکتر شهرام خادم وطن با ارائه گزارشات رسیده از ارزیابی مراکز درمانی، توسط ارزیابان کمیته انطباق از حاضرین در جلسه خواست که  نقطه نظرات و پیشنهادات در راستای اجرای هرچه بهتر مصوبا ت کمیته، ارائه دهند.

در پایان جلسه مصوب گردید:

مراکز بیمارستانی گزارش عملکرد سالیانه از فعالیت‌های خاص انطباق خود را به دبیرخانه کمیته انطباق ارجاع دهند.

مراکز بیمارستانی باید دو کارگاه با عنوان " آشنایی با حقوق بیمار "برای کادر درمان شرکتی و نگهبانان برگزار نماید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.