یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱

جلسه شورای عفاف و حجاب دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد

جلسه کمیته انطباق دانشگاه علوم پزشکی زنجان

جلسه عفاف و حجاب دانشگاه علوم پزشکی زنجان با حضور اعضای این شورا روز سه شنبه ۲۵ تیر برگزار شد.

به گزار مفدا زنجان دکتر مصطفی محمدی جانشین معاون فرهنگی و امور دانشجویی برنامه های دهگانه درون سازمانی و ۱۷گانه برون سازمانی حوزه عفاف و حجاب را تشریح کرد.

وی رویکرد دانشگاه بر اساس مقررات ابلاغی در خصوص فرهنگ سازی و ترویج و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب را تشریح و از کلیه معاونین و مدیران و روسای واحدها و اعضای جلسه خواست برنامه های واحدهای خود را با ملحوظ کردن این اصول یاد شده، مورد بازبینی و تجدید نظر قرار دهند.

جانشین معاون فرهنگی و اموردانشجویی اظهارداشت معاونت فرهنگی؛ معاون فرهنگی کل دانشگاه است و همه حوزه های دانشگاه بدون استثنا نیازمند پیوست فرهنگی هستند.

دکتر مصطفی محمدی یادآور شد اجرایی و عملی کردن اهداف پیش بینی شده در قالب کمیته ها و شوراهای عفاف و حجاب، امر به معروف و نهی ازمنکر، انطباق و... مصداق پیوست فرهنگی است که متاسفانه تاکنون مورد توجه جدی و عنایت قرارنگرفته است.

حجت الاسلام شیر محمدی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه حجاب و عفاف مختص خانم ها نیست اظهار داشت باید همه تلاش کنیم تا این فرهنگ ارزشی و اعتقادی و مورد تاکید قانون در سطح دانشگاه نهادینه شود و مورد توجه بیشتری قرارگیرد و اقدام در این خصوص نه فقط وظیفه معاون فرهنگی، بلکه یک تکلیف همگانی و وظیفه شرعی و قانونی است.

در ادامه هر یک از معاونین و مدیران دانشگاه و اعضای جلسه ضمن ارائه گزارش عملکرد واحدهای خود پیشنهادات و برنامه های خود را در این خصوص ارائه کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.