چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴

دهمین دوره طرح دانشجو معلم قرآن کریم

قران

دهمین دوره طرح دانشجو معلم قرآن کریم و دوره ارتقاء دانشجو معلمان دوره‌های هفتم تا نهم، در سه رشته حفظ، صحیح خواهی و ترجمه و مفاهیم قرآن کریم شهریور ماه برگزار می‌شود.

دهمین دوره طرح دانشجو معلم قرآن کریم و دوره ارتقاء دانشجو معلمان دوره‌های هفتم تا نهم، در سه رشته حفظ، صحیح خوانی و ترجمه و مفاهیم قرآن کریم شهریور ماه برگزار می‌شود.

دانشجویان علاقمند به شرکت در این دوره که حائز شرایط نیز هستند لازم است حداکثر تا روز دوشنبه ۳۱ تیرماه به مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت معرفی شوند و عدم ارسال اسامی تا تاریخ مذکور به منزله انصراف دانشگاه از شرکت در این دوره است.

ارزیابی اولیه از معرفی شدگان در دهه اول مردادماه سالجاری به صورت تلفنی و با هماهنگی قبلی با معرفی شدگان توسط مرکز قران و عترت انجام می‌شود و افرادی که در دوره‌های پیشین دانشجو معلم قرآن شرکت کرده‌اند مجاز به شرکت در دوره نیستند.

زمان اجرای دوره نیمه اول شهریور ماه سالجاری به صورت متمرکز و شبانه‌روزی خواهد بود زمان و مکان دقیق اجرای دوره متعاقباً اعلام می‌شود.

حفظ حداقل ۵ جزء پیوسته از قرآن کریم، آشنایی بر قرائت قرآن کریم در حد ترتیل خوانی، آشنایی عمومی با ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، دارا بودن بیان روان و علاقمندی به معلمی قرآن کریم، باقی ماندن حداقل  سه نیمسال از سنوات تحصیلی دانشجویان و امکان شرکت در دوره به صورت شبانه روزی از شرایط شرکت شرکت در رشته دانشجو معلم حفظ قرآن است.

همچنین شرکت کنندگان در رشته دانشجو معلم صحیح خوانی قرآن لازم است توانایی قابل قبولی در قرائت قرآن کریم داشته باشند، با ترجمه و مفاهیم قرآن کریم آشنا و به معلمی قرآن کریم علاقمند بوده و بیان شیوا و روان داشته باشند همچنین لازم است افراد معرفی شده در زمان ثبت نام حداقل سه نیمسال از سنوات تحصیلی آنها باقی مانده باشد و دانشجو باید امکان شرکت در دوره به صورت شبانه روزی را دارا باشد.

متقاضیان شرکت در رشته دانشجو معلم ترجمه و مفاهیم قرآن نیز لازم است با قرائت قرآن کریم آشنا بوده و بر ترجمه و مفاهیم قرآن کریم مسلط باشند دارا بودن بیان روان و علاقمندی به معلمی قرآن کریم اشتغال به تحصیل در زمان ثبت نام و امکان شرکت در دوره به صورت شبانه روزی از دیگر شرایط شرکت کنندگان در این دوره آموزشی است.

برای شرکت در دوره ارتقاء دانشجو معلمان قرآن کریم که در دوره های هفتم تا نهم طرح دانشجو معلم قرآن شرکت داشته اند لازم است شرکت کنندگان در دوره های سپری شده معدل بالای ۱۵ داشته و حداقل یک نیمسال از سنوات تحصیلی دانشجویان باقی مانده باشد، تدریس قرآن در دانشگاه، خوابگاه و ... داشته و مستندات تدریس خود را به این مرکز ارسال نمایند.

کسب اطلاعات بیشترو ثبت نام از طریق :۳۳۳۱۷۳۴۴(خانم نجفی)

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.