چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸

جلسه کمیته عفاف و حجاب برگزار شد

IMG-20190716-WA0022.jpg

جلسه کمیته عفاف و حجاب دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با حضور اعضاء در سالن جلسات معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.

به گزارش مفدا ارومیه؛ جلسه کمیته عفاف و حجاب با حضور اعضاء روز یکشنبه ۲۳ تیرماه در سالن جلسات معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.

دکتر علی احمد آقاپور معاون فرهنگی و دانشجویی و رئیس کمیته عفاف و حجاب دانشگاه ضمن تبریک دهه کرامت در خصوص فعالیت‌های حوزه عفاف و حجاب دانشگاه بیان کرد:: توجه به مباحث فرهنگی، اجتماعی و ارتقای شاخص‌های معنوی در جامعه ازجمله اولویت‌هایی است که در همه حوزه‌ها باید در نظر گرفته شود.
وی تصریح کرد: برپایی نشست‌های تخصصی حجاب و عفاف و برگزاری دوره آشنایی با حقوق شهروندی ازجمله کارهایی است که این کمیته تخصصی در راستای آشنایی هرچه بیشتر کارکنان و دانشجویان با فرهنگ حجاب و عفاف و ضرورت‌های ترویج آن بر عهده دارد.

در ادامه جلسه دکتر محمدرضا فروتن مدیر حراست  ضمن تقدیر از فعالیت های حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی به خاطر فعالیت های فرهنگی گفت: بر اساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی کشور، ستادهای صیانت از امنیت حریم عمومی و حقوق شهروندی در استان‌ها موظف‌اند کمیته‌های تخصصی عفاف و حجاب را تشکیل داده و در سطح ادارات و دانشگاه نیز این کمیته‌ها فعال شوند.

وی افزود:حفظ شأن و جایگاه دانشگاه و دانشگاهیان چه از جهت آراستگی و چه از جهت والابودن مقام علم و عالم، یک ضرورت است و لذا همه دانشگاهیان خود را ملزم می دانند که پوشش و رفتار خود را متناسب با کرامت انسانی و رفتار متعارف این قشر فرهیخته تنظیم نمایند.

در این جلسه ضمن تأکید بر توجه به صیانت از حریم عمومی افراد درباره اهمیت موضوع عفاف و حجاب بحث و تبادل‌نظر شد و پیشنهادهایی از قبیل توجه به موضوع حجاب، برگزاری برنامه‏ های فرهنگی پیشنهاد و اعضای حاضر به بحث و تبادل نظر پرداختند و در نهایت مقرر گردید بعد از بررسی موضوعات مطرح در جلسه ، مصوبات آن  به کلیه ی واحدهای تابعه دانشگاه جهت اجرا ارسال گردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.