یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴

دبیر انجمن علمی دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد اعلام کرد؛

تشکیل کمیته‌های تخصصی در انجمن علمی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد

رضا آخوندی دبیر انجمن علمی دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد

دبیر انجمن علمی دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: به منظور ایجاد هماهنگی، تقسیم وظائف و مشارکت هر چه بیشتر دانشجویان، کمیته های تخصصی در این انجمن تشکیل می‌شود.

"رضا آخوندی" در گفت و گو با خبرنگار مفدا گناباد، با بیان این مطلب اظهار کرد: قرار است سه کمیته تخصصی آموزش پزشکی، سلامت عمومی، حقوق پزشک و بیمار تشکیل شود تا دانشجویان بر اساس علاقه مندی در این کمیته ها عضو شده و تمام برنامه ها نیز زیر نظر این کمیته ها برگزار گردد.

وی تأکید کرد: با توجه به رویکرد مدیریت جدید دانشکده پزشکی، امیدواریم بتوانیم طرح های جدیدی نظیر مواجهه زودرس دانشجویان فیزیوپات و علوم پایه با بالین، اجرای کمپین های متنوع و سایر ایده های خلاقانه در ساختار چهار کمیته تخصصی را اجرا نمائیم.

دبیر انجمن علمی دانشجویان رشته پزشکی مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به چاپ دو شماره نشریه علمی فرهنگی و اجتماعی ثریتا در طول سال تحصیلی گذشته، ادامه داد: در این نشریه ضمن مصاحبه با دانشجویان برتر به موضوعات مختلف علمی بویژه علم پزشکی پرداخته شده است.

وی اضافه کرد: با همکاری مرکز edc دانشگاه کارگاه آشنایی با حوزه های مختلف المپیاد علمی پزشکی نیز برگزار که با استقبال دانشجویان این رشته مواجه گردید.

آخوندی تصریح کرد: برگزاری کارگاه های مهارت های بالینی ویژه دانشجویان پزشکی نیز از دیگر اقدامات انجام یافته است که این کارگاه ها شامل پنج کارگاه جداگانه برای مقاطع فیزیوپات و علوم پایه با تدریس متخصصین این امر بوده که هر کدام شامل سه جلسه تزریقات و دو جلسه cpr می شود.

وی افزود: به مناسبت هفته سلامت، کمپین مبارزه با اعتیاد نیز توسط این انجمن و با همکاری انجمن علمی دانشجویان پرستاری برگزار گردید که با استقبال بی نظیر شهروندان گنابادی مواجه شد و مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت نیز طی پیامی از برگزاری با شکوه این برنامه تشکر و قدردانی نموده است.

شرکت در مجمع کشوری انجمن های علمی دانشجویان پزشکی کشور

آخوندی همچنین به شرکت در مجمع کشوری انجمن های علمی دانشجویان پزشکی کشور و اخذ حق رأی اشاره و گفت: تاکنون دو دوره به میزبانی دانشگاه‌های تبریز و کرمان برگزار شده؛ سیاست گذاری در حوزه فعالیت های انجمن‌های علمی دانشجویان پزشکی دانشگاه های مختلف کشور از جمله وظایف این مجمع است.

دبیر انجمن علمی دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد اذعان کرد: حضور مؤثر دانشجویان این انجمن در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون که تا ۱۵ تیرماه ادامه یافت نیز از دیگر اقدامات بوده که نتایج خوبی نیز به دست آمد.

وی بیان کرد: کارگاه آشتی با پژوهش با هدف آشنایی دانشجویان رشته پزشکی با الفبای پژوهش نیز برگزار شده که در آن معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه و معاون پژوهشی دانشکده پزشکی سخنرانی کردند.

آخوندی ارتباط مؤثر با انجمن های علمی پزشکی سایر دانشگاه ها به منظور تبادل نظر را از جمله موفقیت ها عنوان و خاطرنشان کرد: اجرای پروژه های مشترک نظیر کمپین مبارزه با اعتیاد، طرح های پژوهشی چندمرکزی و غیره به صورت همزمان در چند دانشگاه برگزار گردیده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.