پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۰

انعقاد تفاهم نامه بین معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بنیاد قرآن کشور

گزارش تصویری نشست انعقاد تفاهم نامه بین معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با بنیاد قرآن کشور _ 26 تیر 98 _ عکس مسعود آقایی

با تلاش مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مراسم انعقاد تفاهم نامه بین معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و بنیاد قرآن کشور برگزار شد.

به گزارش مفدا بهشتی، این برنامه با حضور دکتر آقاجانی ریاست دانشگاه، دکتر خدادوست معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین قائم مقامی پژوهشگر برجسته قرآنی، حجت الاسلام والمسلمین حسین زاده دبیر کل بنیاد قرآن کشور، مدیران حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، دانشجویان و مدیران دیگر حوزه ها روز چهارشنبه ۲۶ تیر ماه در تالار حوزه ریاست دانشگاه تشکیل شد.

رییس دانشگاه:دانشگاهیان عزیز ما با امضای این تفاهم نامه بیش از پیش با فرهنگ قرآن مانوس شوند

در ابتدای این برنامه دکتر آقاجانی ضمن ابراز خوشحالی از حضور روحانیون و چهره های برجسته قرآنی کشور، بیان کرد: تشکیل این جلسه را به فال نیک می گیریم چرا که همزمان با ایام پر برکت ولادت با سعادت آقا امام رضا(ع) برگزار شد که این مهم نیز به نوبه خود اتفاقی میمون و مبارک است.

وی در همین راستا اظهار داشت: توجه به فرهنگ قرآنی و بسط آن در دانشگاه جای بسی خرسندی دارد و مایه افتخار است که تیم جدید معاونت در ابتدای کار خود فعالیت های قرآنی را  سرلوحه کار قرار داده است.

رییس دانشگاه در ادامه سخنان خود افزود: ما در دانشگاه برزگ علوم پزشکی شهید بهشتی میزبان ۱۴۰۰۰ نفر دانشجو در ۲۵۸ رشته علوم پزشکی، ۱۴۰۰ نفر عضو هیأت علمی و ۱۷۰۰۰ نفر کارمند در حال ارائه خدمات علمی به دانشجویان هستیم که همین امر نشان دهنده وجود بستری عظیم برای فعالیت های قرآنی است.

وی اذعان داشت: در دانشگاه باید از فرهنگ قرآنی در ابعاد گوناگون استفاده شود و شایسته است که این مهم توسط دانشگاهیان گسترش پیدا کند.

رییس دانشگاه ادامه داد: سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که مزین به نام بلند آوازه دکتر بهشتی است، میزبان ششمین همایش ملی قرآن، عترت در حوزه سلامت بود که با یاری خداوند متعال با استقبال بسیار خوبی مواجه شد که همگی این موارد نشان از پتانسیل خوب این دانشگاه برای امور قرآنی دارد.

دکتر آقاجانی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ابراز خرسندی از انعقاد تفاهم نامه دانشگاه با بنیاد قرآن، تاکید کرد: امیدوار هستیم که دانشگاهیان عزیز ما با امضای این تفاهم نامه بیش از پیش با فرهنگ قرآن مانوس شوند تا جایی که بتوانیم از قرآن در ابعاد فرهنگی، آموزشی و درمانی بهترین بهره را ببریم.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه:قرآن باید در وجود ما دانشگاهیان نهادینه شود

همچنین دکتر خدادوست در این مراسم اذعان داشت: بسیار باعث مباهات بنده است که قبل از تشرف به مکه مکرمه و مدینه منوره میزبان شما اساتید قرآنی هستم و این اتفاق را به فال نیک می گیرم.

وی گفت: همگی ما در زیر چتر شما بزرگوران پرورش یافتیم و اگر خدایی نکرده نقصی وجود دارد به علت ضعف و ناتوانی ما در فراگرفتن علوم قرآنی است. معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه افزود: اگر ما به این مهم واقف باشیم که قران کتابی هدایت کننده و دانشگاه کارخانه انسان سازی است، بر ما واجب است که به نحو احسن برای محقق شدن این دو مهم تلاش کنیم.

عضو هیأت علمی دانشگاه ادامه داد: در دانشگاه های علوم پزشکی گاهاً به دلیل حجم بالای دروس پزشکی ما شاهد کاهش مباحث فرهنگی و قرآنی هستیم که این مسئله به نوبه خود مسئولیت ما را در پیشگاه قرآن کریم، سنگین تر می کند که امیدوارم با همراهی شما عزیزان و انعقاد این تفاهم نامه بتوانیم همان گونه که در حوزه های تخصصی و فنی توانمند هستیم در مباحث قرآنی نیز متبحر شویم.

دکتر خدادوست اشاره کرد: تشکیل مراسم امروز بهانه ای است تا ما به کمال مطلق که همان قرآن بزرگ هست، دست یابیم و این امر میسر نمی شود مگر با رواج معرفت قرآنی در بین دانشگاهیان توسط شما روحانیون عزیز.

وی در بخش دیگری از سخنان ضمن ضرورت نهادینه کردن اخلاق پزشکی در بین دانشجویان، تصریح کرد: مساله قرآن باید در وجود همگی ما دانشگاهیان نهادینه شود و آن زمان است که می توانیم با صراحت بگوییم که به اخلاق پزشکی دست یافته ایم.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه خاطرنشان کرد : حضور در محضر شما خوبان فرصتی مغتنم است تا از آموزه های شما علما بهره برده و آن را به دانشجویان به بهترین نحو ممکن انتقال دهیم.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور:

دانشگاه بزرگ علوم پزشکی شهید بهشتی شایسته برگزاری برترین فعالیت های قرآنی است

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در این برنامه اظهار داشت: خداوند متعال را شاکر هستم که این توفیق نصیب بنده شد تا در جمع شما بزرگواران باشم.

دکتر بحرالعلوم گفت: انشاا... که دانشگاه با انعقاد تفاهم نامه با بنیاد قرآن، حرکت های جدید قرانی را آغاز کند، چرا که دانشگاه بزرگ علوم پزشکی شهید بهشتی سزاوار این مهم هست و همان گونه که توقع از این دانشگاه سطح یک کشور بسیار بالاست، انتظار بسط فعالیت قرآنی از آن نیز افزایش پیدا می کند.

وی افزود: ما این آمادگی را داریم که این تجربه را به دانشگاه های دیگر انتقال دهیم و امیدوارم که از این دست افتخارات در دانشگاه برتر علوم پزشکی شهید بهشتی نیز بیش از پیش رقم خورد.

سرپرست مدیریت تعالی فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه:

برنامه های فرهنگی دانشگاه با محوریت قرآن عجین می شود

همچنین سید ابراهیم هاشم ورزی در بخش دیگری از این مراسم ضمن عرض خوشامدگویی به اساتید روحانی و قرآنی کشور، تصریح کرد: بسیار مایه افتخار است که در محضر شما عزیزان در دانشگاهی که مزین به نام شهید عزیز دکتر بهشتی است، هستیم و از این بابت به خود می بالیم.

سرپرست مدیریت امور فرهنگی و متولی اصلی این نشست گفت: جا دارد از حمایت های دکتر خدادوست برای برپایی این محفل صمیمانه سپاسگزاری کنم چرا که با وجود وی زین پس شاهد برنامه های فرهنگی با محوریت قرآن خواهیم بود.

تأکید اساتید برجسته قرآنی بر ارتباط بیشتر دانشگاه و حوزه های قرآنی

حجت الاسلام و المسلمین حسین زاده در ادامه این نشست ضمن اظهار مسرت از انعقاد این تفاهم نامه اظهار کرد: بنیاد قران کشور از سال ۱۳۵۹ تأسیس و قریب به ۴ دهه است که فعالیت ها و امور قرآنی متنوعی را انجام می دهد.

دبیر کل بنیاد قرآن در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش مهم اخلاق پزشکی در حوزه قرآن و عترت بیان کرد: حوزه قرآنی بسیار متنوع و بسیط است و این مجموعه آمادگی دارد فعالیت ها و پژوهش این ۴۰ سال را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بگذارد.

حجت الاسلام و المسلمین قائم مقامی نیز در این مراسم با ذکر این نکته که فعالیت های قرآنی در کلیه سطوح باید تسریع یابد، اظهار داشت: ارتباط علم و قرآن انکار ناپذیر است و مجموعه های دانشگاهی لازم است انس بیشتری با قرآن داشته باشند. این استاد برجسته دروس خارج از فقه حوزه و دانشگاه افزود: بنیاد قرآن در سال های اخیر رنگین کمان متنوعی از فعالیت های قرآنی است اما همچنان لازم است اقدامات دیگری در راستای ضرورت تبیین فلسفه و حکمت از منظر قرآن کریم صورت گیرد.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین دعوتی پژوهشگر حوزه قرآن در این برنامه گفت: ما روحانیون سربازانی هستیم تا مبلغ مباحث قرآنی در بین شما عزیزان باشیم و امیدواریم از پس این مهم، به شایستگی برآییم.

گفتنی است در خاتمه این نشست تفاهم نامه همکاری های مشترک بین دانشگاه و بنیاد قرآن کشور توسط دکتر محمود خدادوست معاون دانشجویی  فرهنگی دانشگاه و حجت الاسلام والمسلمین حسین زاده دبیر کل بنیاد قرآن کشور امضا شد.

لازم به ذکر است اقامه نماز جماعت ظهر و عصر پایان بخش این مراسم بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.