یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷

دومین مقاله بین المللی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان منتشر شد

انتشار مقاله با همکاری محقیق خارجی

مقاله "رضا محمدی نژاد" دانشجوی دکتری مرکز تحقیقات فارماسیوتیکس دانشگاه علوم پزشکی کرمان که پیرامون کاربردهای زیست-پزشکی هیدروژل های گیاهی است، در مجله ای با ضریب تاثیر هشت به چاپ رسید.

 به گزارش مفدا کرمان، این مقاله دومین مقاله دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان است که با همکاری محققین خارجی در چند ماه اخیر منتشر می شود.

عنوان این مقاله که در نگارش آن محققینی از ۱۱ کشور جهان همکاری داشته‌اند، Status and future scope of plant-based green hydrogels in biomedical engineering  است و پیرامون کاربردهای زیست-پزشکی هیدروژل های گیاهی نگاشته شده است.

هیدروژل‌ها دسته‌ای از مواد پلیمری با ساختار شبکه‌ای (پیوندهای عرضی فیزیکی یا شیمیایی) هستند که قابلیت تورم و جذب آب بالایی دارند. این خصوصیت هیدروژل‌ها را از سایر پلیمرها متمایز می‌سازد. اهمیت هیدروژل‌ها در کاربردهای پزشکی اولین بار در سال ۱۹۵۰ در ساخت لنزهای تماسی نرم آشکار شد. هیروژل ها  رفتار الاستیکی بالا و زیست‌سازگاری مناسبی از خود نشان می دهند. به این جهت نسبت به سایر پلیمرهای سنتزی شباهت خوبی با بافت‌های طبیعی بدن دارا هستند. در دو دهه اخیر تحقیقات زیادی در جهت توسعه هیدروژل‌ها در کاربردهای پزشکی صورت گرفته است و هیدرژل های گیاهی نیز بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند.

گفتنی است، ایمپکت فاکتور (Impact Factor)   ضریف تاثیر یک مجله‌ی آکادمیک، معیار نمایش میانگین سالانه تعداد ارجاعات به مقالات منتشر شده در آن مجله است. ایمپکت فاکتور به عنوان نشان‌دهنده‌ی اهمیت نسبی هر مجله در حوزه تخصصی خود کاربرد گسترده ای دارد؛  مجلات با ایمپکت فاکتور بالا، اغلب مهمتر از مجلات با ایمپکت فاکتور پایین هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.