یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶

دبیر کانون فرهنگی و خیریه "الست":

استقبال اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قزوین از بازارچه‌های خیریه چشمگیر است

کانون خیریه الست

دبیر کانون فرهنگی و خیریه الست دانشگاه علوم پزشکی قزوین در گفتگو با خبرنگار مفدا با بیان اینکه بازارچه‌های خیریه با استقبال خوبی از طرف اساتید و دانشجویان دانشگاه همراه است، گفت: این کانون خیریه جشنواره های متنوعی از جمله­ جشنواره انار یلدا، باران، مهر باران و ... را در طئل سال برگزار می‌کند.

به گزارش مفدا قزوین، کانون فرهنگی و خیریه الست در سال ۱۳۸۷  با هدف ترویج روحیه همدلی و انجام امور خیریه،نوع دوستی و فعالیت های داوطلبانه، برگزاری اردوهای جهادی، مبارزه با آسیب های اجتماعی، فعالیت های فرهنگی وآموزشی، اشاعه فرهنگ مهدویت و انتظار شکل گرفته است.

کانون فرهنگی و خیریه الست دانشگاه علوم پزشکی قزوین سالانه با برپایی بازارچه های خیریه به مناسبت های مختلف همچنین بازدید از مراکز خیریه اقدامات شایسته ای برای کمک به نیازمندان و ایجاد فضای همدلی و نوع دوستی انجام می دهد.

در ادامه گفتگوی اختصاصی خبرنگار مفدا قزوین با "فاطمه بایره" دبیر کانون الست را میخوانید.

مفدا قزوین: خودتان را معرفی کنید؟

فاطمه بایره هستم دانشجوی ترم ۶ رشته دندانپزشکی، ازابتدای حضور در دانشگاه در شورای مرکزی کانون الست فعالیت داشتم و از سال ۹۷ دبیر کانون فرهنگی و خیریه الست هستم.

مفدا قزوین: چرا این کانون را برای فعالیت انتخاب کردید؟

پیش از ورود به دانشگاه علاقه مند بودم در کنار تحصیل به فعالیت های خیریه نیز بپردازم و خوشبختانه با حضور در کانون الست که حال و هوایی صمیمانه و انسان دوستانه داشت فهمیدم این کانون مرکزانجام همان فعالیت هایی است که همیشه آرزوی آنها را داشتم.

مفدا قزوین: در خصوص کانون فرهنگی و خیریه الست توضیحاتی بفرمایید؟

این کانون در حال حاضر ۳۰۰ عضو دارد و مهم ترین فعالیت های آن در جهت اهداف اصلی کانون که نوع دوستی و دستگیری از نیازمندان است برنامه ریزی شده در طول سال و در کنار اردوهای جهادی جشنواره های متنوع از جمله­ جشنواره انار یلدا، باران، مهر باران و ... در دانشگاه برگزار می شود، همچنین بازدید و برگزاری جشن در مراکزی از جمله بیمارستان کودکان قدس، خانه سالمندان و مراکز بهزیستی و توانبخشی توسط این کانون انجام می شود.

مفدا قزوین: برای کمک به هموطنان سیل زده چه اقداماتی انجام داده اید؟

برای کمک به هموطنان سیل زده اقدامات مختلفی از جمله اختصاص ۱۰ درصد از عواید حاصل از جشنواره باران انجام شده است؛ همچنین پایگاه های کمک های مردمی و غرفه مهربانی با هدف جمع آوری البسه،لوازم التحریر و ... در دانشگاه علوم پزشکی قزوین دایر شد و پویشی به نام "سیل مهربانی" نیز برای کمک به این عزیزان شکل گرفت.

سخن آخر؟

نام کانون فرهنگی و خیریه الست از سوره مبارکه اعراف گرفته شده خداوند دراین سوره می فرمایند: " الست بربکم قالوا بلی" و همه ما معتقد هستیم روزی از ماعهدی گرفته شده و آن عهد انسانیت است.در این کانون دورهم جمع شده ایم تا با کمک به هم نوعان در سراسرکشورعزیزمان تنها به گوشه ای ازاین وظیفه خطیر عمل کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.