شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۳

پروژه های بهداشتی و درمانی فیروزکوه با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد

92

در سفر نیم روزه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شرق تهران بخش های جدید بیمارستان امام خمینی (ره) فیروزکوه و خانه بهداشت هرانده افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، امروز پنجبشنبه ۲۷ تیرماه، بخش های سی سی یو، آی سی یو، دیالیز، رادیولوژی و کلینیک ویژه تخصصی بیمارستان امام خمینی (ره) فیروزکوه و خانه بهداشت روستای هرانده این شهرستان، با حضور دکتر سعید نمکی، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، دکتر محمد آقاجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و میرزایی نماینده شهرستان های فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

کلینیک ویژه تخصصی بیمارستان امام خمینی (ره) که برای راه اندازی آن اعتباری به مبلغ دو میلیارد و ۲۷۹ میلیون تومان هزینه شده است، با مساحت ۷۴۸ متر مربع، ۱۲ متخصص اطفال، زنان، داخلی، عفونی، جراح، دندانپزشک، قلب، ارتوپد، نورولوژی، روانپزشک، چشم و نفرولوژی  و یک فوق تخصص جراح پلاستیک آماده ارائه خدمات درمانی به مردم است.

همچنین بخش های ویژه و دیالیز این بیمارستان با متراژ ۷۵۰ متر مربع، چهار تخت فعال در آی سی یو و شش تخت فعال در سی سی یو نیز به بهره برداری رسید که برای راه اندازی این بخش ها نیز مبلغ یک میلیارد تومان توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و ۵۰۰ میلیون تومان توسط خیرین هزینه شده است.

  بخش رادیولوژی این بیمارستان نیز با ۵۰ متر مربع مساحت و ارزش یک میلیارد و ۴۰۰ میلیونی دستگاه رادیولوژی دیجیتال، آماده ارائه خدمت است.

همچنین پس از افتتاح بخش های جدید این بیمارستان با حضور وزیر، توسعه و بازسازی بخش اورژانس بیمارستان نیز آغاز شد.

در این سفر نیم روزه دکتر نمکی، خانه بهداشت روستای هرانده نیز با مساحت ۱۰۰ متر مربع که برای راه اندازی آن مبلغ ۱۷۸ میلیون تومان توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هزینه شده است و خانه بهداشت شهرآباد با مساحت ۱۰۰ متر که برای احداث آن نیز مبلغ ۱۷۸ میلیون تومان توسط دانشگاه هزینه شده است به بهره برداری رسید.

شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه، با یک بیمارستان، پنج اورژانس ۱۱۵، پنج مرکز خدمات جامع سلامت، ۱۷ خانه بهداشت و دو پایگاه ضمیمه ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به جمعیت ۳۳ هزار نفری شهرستان فیروزکوه را بر عهده دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.