شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸

نقش سرنوشت‌ساز امکانات درمانی فیروز کوه در سلامت مسافران

استانداری تهران برای اجرای سیاستهای پیشگیرانه وزارت بهداشت آمادگی دارد

95

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اهمیت موقعیت جغرافیایی شهرستان فیروزکوه و تردد زیاد مسافران از جوار آن، بر اهمیت پروژه های بهداشتی و درمانی افتتاح شده در این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، امروز پنجشنبه دکتر محمد آقاجانی در مراسم افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی شهرستان فیروزکوه که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیمارستان امام خمینی(ره) فیروزکوه برگزار شد، اظهار کرد: ‌شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه به لحاظ خدمت رسانی در حوزه بهداشت و درمان مجموعه خوبی را تشکیل داده و خیلی خوشوقتیم که شبکه ما در این شهرستان کامل شده است.وی افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده همه خانه ها و مراکز بهداشت این شهرستان ساخته شده است و چند خانه بهداشت هم در حال نوسازی است که امسال نوسازی آنها هم تمام خواهد شد.رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به وجود ۲۵۰ کلینیک تخصصی در سطح کشور گفت: امروز کلینیک تخصصی شهرستان فیروزکوه، با ۷۵۰ مترمربع زیربنا، حدود سه میلیارد تومان اعتبار و با ۱۳ رشته تخصصی افتتاح شد.دکتر آقاجانی ادامه داد: این کلینیک با وجود داروخانه، دندانپزشکی، رادیولوژی و آزمایشگاه مجموعه بسیار خوبی را تشکیل داده است و خدمات سرپایی ارزنده ای را به مردم شهرستان در کنار خدمات بستری بیمارستان امام خمینی (ره) فیروزکوه ارائه خواهد کرد.وی با اشاره به افتتاح بخش های آی سی یو، سی سی یو و دیالیز در این بیمارستان گفت: این بخشها با کمک خیرین محترم با اعتبار دو و نیم میلیارد تومان با بنای ۷۵۰ متر مربع و ۱۴ تخت خواب ساخته شد و نیاز مردم منطقه را به مراقبتهای ویژه قلبی و غیرقلبی و دیالیز را تامین می کند.رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به افتتاح بخش رادیولوژی این بیمارستان، گفت: در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با سیستم "تکس سنترال" توانستیم تصاویر را از اقصی نقاط استان به دانشگاه منتقل کنیم.


دکتر آقاجانی با بیان اینکه تمامی تصاویر سی تی اسکن، ام آر آی و رادیولوژی در محل دانشگاه به شکل لحظه ای قابل رویت است، گفت: متخصص رادیولوژی به صورت روزانه این تصاویر را گزارش می‌کند که برای شهرستانی مثل فیروزکوه این امکان بسیار خوبی است.


وی ادامه داد: کشور ما بسیار پهناور است و جمعیت پراکنده ای دارد و استفاده از تله رادیولوژی و تله مدیسین برای این کشور پهناور کمک بسیار بزرگی است.رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با ابراز امیدواری نسبت به بهبود وضعیت شهرستان فیروزکوه، از ریاست شبکه بهداشت و درمان، بیمارستان امام خمینی (ره)، پزشکان، پرستاران، بهورزان، کارکنان، کارشناسان و مدیران مجموعه بهداشت و درمان فیرکوه که برای پیشرفت پروژه های درمانی و بهداشتی تلاش میکنند تشکر کرد.دکتر آقاجانی با اشاره به اینکه شهرستان فیروزکوه در جاده تهران شمال قرار دارد، گفت: این خدمات هم برای َساکنان منطقه و هم برای مجروحین حوادث جاده ای که به این مرکز منتقل میشوند بسیار مفید و پر اهمیت است.


وی با بیان اینکه این مجموعه اورژانس ۱۱۵ و مجموعه پلی کلینیک این بیمارستان نیازهای مسافرانی که در این منطقه تردد میکنند را حل خواهد کرد، گفت: از حضور وزیر محترم، استاندار، نماینده شهرستان و تمامی مقامات محلی تشکر میکنم و امیدوارم افتتاح این پروژه ها موجب رفاه حال مردم این منطقه شود.دکتر آقاجانی همچنین از وزیر بهداشت  برای تکمیل مرکز بهداشت شهرستان فیروزکوه درخواست مساعدت کرد و گفت: در مرکز شهر فیروزکوه یک مرکز بهداشت بسیار قدیمی و با عمر نزدیک به ۱۰۰ سال وجود داشت که پس از تخریب آن در حال راه اندازی یک مرکز بهداشت جامع هستیم که آزمایشگاه مرکزی شهرستان، آموزش بهورزی و مرکز جامع سلامت مرکزی شهرستان فیروزکوه در آن قرار دارد.وی افزود: این مرکز تا کنون ۶۵ درصد پیشرفت داشته است و می توانیم با سه میلیارد اعتبار آن را تمام کنیم و امیدواریم با مساعدت وزیر محترم این پروژه تکمیل شود.رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یادآور شد: در صورت بهره برداری از این پروژه، خدمت رسانی بهداشتی و درمانی شهرستان فیروزکوه در حد سطح بندی مصوب تکمیل خواهد شد.

آمادگی استانداری تهران برای اجرای سیاستهای پیشگیرانه وزارت بهداشت


انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران نیز در ادامه این مراسم اظهار کرد: برگ زرین انقلاب شکوهمند اسلامی در کنار اقدامات درخشان دیگر، اقداماتی است که در حوزه سلامت انجام شده است.
وی ادامه داد: امروز در رده های مختلف تخصصی از کادر نیروی انسانی بی نیاز هستیم، همچنین توانسته ایم از اعزام بیماران به خارج از کشور جلوگیری کنیم و در تامین داروهای اساسی کشور شرایطی را فراهم کرده ایم که بیش از ۹۸ درصد داروها در کشور تولید می شود.


محسنی بندپی افزود: در ارتقای خدمات بهداشتی رشد خوبی داشته ایم و در تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص اقدامات ارزنده ای را انجام داده ایم که همه اینها نشان دهنده آن است که در حوزه سلامت اقدامات و دستاورد های درخشانی داشته ایم.


استاندار تهران یادآور شد: در راستای این اقدامات با اطمینان می توانیم بگوییم که بیماری های واگیر را مهار و کنترل کرده ایم، اما هنوز با مشکلات ناشی از بیماری های غیرواگیر درگیر هستیم.
وی درباره بیماریهای غیرواگیر توضیح داد: شاید وزارت بهداشت و درمان به تنهایی متولی این بیماری ها نباشد اما سیاست گذاری برای آن برعهده این وزارت خانه است و باقی دستگاهها نیز باید به آن کمک کنند.


محسنی بندپی افزود: اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در وزارت بهداشت، نشان می‌دهد که تمام تلاش و سیاستگذاری های این وزارتخانه در راستای اقدامات پیشگیرانه است.
وی با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه وزارت بهداشت برای نظام اقتصادی کشور مقرون به صرفه است، گفت: امیدواریم شاهد تداوم این طرح ها باشیم.


استاندار تهران ضمن ابراز خرسندی از پروژه های درمانی و بهداشتی افتتاح شده شهرستان فیروزکوه، خاطر نشان کرد: از وزیر محترم بهداشت خواهش میکنم که برای اتمام پروژه مرکز بهداشت شهرستان فیروزکوه با دانشگاه همراهی کنند.


وی تاکید کرد: استانداری تهران در اقدامات پیشگیرانه میتواند کمک حال وزارت بهداشت باشد و سیاست‌ها و برنامه های وزارت بهداشت را وارد عرصه اجرا کند.
محسنی بندپی در پایان یادآور شد: ما اقدامات پیشگیرانه را در استان تهران به عنوان پایلوت می توانیم شروع کنیم تا کل کشور نیز از آن تبعیت کند.

در بخش دیگری از این مراسم میرزایی نماینده شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، با قدردانی از تلاشهای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و کادر بیمارستان امام خمینی (ره) فیروز کوه برای راه اندازی بخش های جدید این بیمارستان اظهار کرد: تنها درخواست من از وزیر محترم بهداشت، توجه ویژه به شهرستان فیروز کوه است که در مرز تردد چهار استان همجوار و گردشگران جاذبه های طبیعی این شهرستان قرار گرفته است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.