شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

نخستین نشست کمیته پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر در محیط های دانشجویی و خوابگاه ها در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد

جلوگیری از سو مصرف مواد

نخستین نشست کمیته پیشگیری از سوء مصرف مواد در محیط های دانشجویی و خوابگاه ها در سال جاری، با حضور معاون فرهنگی دانشجویی، رئیس اداره مشاوره و مدیر دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.

به گزارش مفدا قزوین، نخستین نشست کمیته پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر در محیط های دانشجویی و خوابگاه ها همچنین با حضور نمایندگانی از شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، معاونت درمان، معاونت بهداشتی، نماینده اعضای هیئت علمی دانشگاه و دبیران همتایاران سلامت روان و کانون سلامت رفتار دانشگاه 25 تیرماه در دفتر معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.

 در ابتدای این نشست رامش حسین زاده، رئیس اداره مشاوره و دبیر کمیته گزارشی از اجرای طرح سیمای زندگی دانشجویی و شیوع شناسی مصرف مواد در دانشگاه علوم پزشکی قزوین در سه ماه اول سالجاری ارائه داد.

در ادامه دبیران همتایاران و کانون سلامت رفتار دانشجویی به بیان توضیحاتی در خصوص مشکلات و موانع انجام فعالیت های دانشجو محور پرداختند که بر این اساس نمایندگان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، معاونت درمان ، معاونت بهداشتی و نماینده اعضای هیئت علمی دانشگاه با استقبال از ظرفیت های موجود دانشجویی، بر استفاده درست از این ظرفیت  در طرح های سلامت محور در جامعه تاکید کردند .

در ادامه دکتر شیخی معاون محترم فرهنگی و دانشجویی و مدیر دانشجویی دانشگاه ضمن قدردانی از تلاش های اداره مشاوره و ابراز نگرانی از آمار آسیب های مطرح شده در جمعیت دانشجویی بیان داشتند که برای مقابله با این آسیب ها نباید فقط از واحدهای محدودی همچون اداره مشاوره یا کانون سلامت رفتار،  انتظار تغییر وضعیت موجود را داشت بلکه باید از تمامی ظرفیت های درونی و برون سازمانی استفاده شود و هر یک نقش خود را پر رنگ ایفا کنند.

 همچنین تاکید نمودند که از این پس باید از برنامه هایی پشتیبانی گردد که با ارائه یک طرح ساختارمند و قابل اندازه گیری با هدف کاهش هریک از آسیب های جمعیت دانشجویی انجام می گیرد و از اجرای صرف برنامه های مناسبتی پرهیز کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.