یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶

به منظور کمک به مردم مناطق محروم؛

اردوی جهادی با همکاری کانون جهادی و انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد

1

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با همکاری کانون فعالیت های جهادی این دانشگاه، در برنامه‌ای مشترک با حضور در مناطق محروم روستاهای پیرسلمان، جامیشان و خیاران، به مردم این مناطق خدمات بهداشتی و درمانی ارائه دادند.

به گزارش مفدا کرمانشاه، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل با همکاری کانون فعالیت های جهادی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، در برنامه‌ای مشترک با حضور در مناطق محروم روستاهای پیرسلمان، جامیشان و خیاران با جمعیتی نزدیک به ۶۰۰ نفر، به مردم این مناطق خدمات رسانی کردند.

ویزیت و توزیع رایگان دارو، اندازه گیری فشار خون و قند خون، مشاوره ماما و روانشناس، آموزش چهره به چهره نکات پیشگیری از بیماری‌های شایع و خودمراقبتی به بزرگسالان، بینایی سنجی، اندازه گیری قد و وزن، آموزش بهداشت دهان و دندان، ارزیابی بهداشت محیط و ایمنی، کلر سنجی آب روستا و توزیع پک های بهداشتی شامل نوار بهداشتی، مسواک، خمیر دندان، حوله و... از مهم ترین برنامه های این فعالیت مشترک در مناطق محروم بود.

گفتنی است، در این اردوی جهادی، ۱۳ نفر از دانشجویان رشته های پزشکی، داروسازی، مامایی، پرستاری، فوریت‌های پزشکی، مدیریت HSE، بهداشت حرفه ای و بهداشت محیط حضور داشتند.

همچنین یک پزشک و یک روانشناس نیز این تیم جهادی را همراهی می‌کردند. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.