یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد مطرح کرد؛

لزوم تبدیل پژوهش‌ها به فناوری سلامت

دکتر باذلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با تاکید بر حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم، اظهار کرد: دیگر نباید به آموزش و پژوهش در دانشگاه‌ها اکتفا کرد بلکه باید با تبدیل پژوهش‌ها به فناوری به سمت کارآفرینی و تولید ثروت گام برداریم.

به گزارش مفدا - گناباد، دکتر جواد باذلی در نشست شورای فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی گناباد که با حضور مدیرکل و معاون دفتر توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه تحقق فناوری سلامت نیازمند انجام تحقیقات است، از این‌رو سرمایه‌گذاری در حوزه تحقیقات و پژوهش بسیار مهم و ضروری است.

وی تصریح کرد: تلاش کرده‌ایم تا در دانشگاه علوم پزشکی گناباد، بدون هیچ محدودیتی، اعتبارات حوزه تحقیقات و فناوری را اختصاص دهیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد به بیان تاریخچه مختصری از این دانشگاه پرداخت و گفت: هم‌اکنون ۱۸۰۰ دانشجو در ۲۶ رشته مقطع تحصیلی این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

دکتر باذلی، وجود دو بیمارستان، ۱۵ پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای، پایگاه اورژانس هوایی و ۱۷۵۰ نفر پرسنل در بخش‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی گناباد را از دیگر مزیت‌های این دانشگاه عنوان و ابراز کرد: علاوه بر شهرستان‌های تحت پوشش، مردم شهرهای جنوب خراسان رضوی هم از خدمات متنوع دانشگاه علوم پزشکی گناباد استفاده می‌نمایند.

وی با اشاره به اینکه بعد از حضور خانم دکتر خسروان به عنوان معاون تحقیقات و فناوری شاهد اقدامات خوبی بودیم، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه معاونت تحقیقات و فناوری از بخش‌های مهم و اساسی است، تلاش کرده‌ام تا هرگونه حمایت مادی و معنوی را از این حوزه انجام دهم و امیدوارم با تقویت حمایت‌ها از سوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و حضور موثر شرکت‌های دانش بنیان، شاهد رشد کیفی و کمی پژوهش‌های کاربردی و تبدیل آنها به فناوری باشیم.

گفتنی است در این جلسه روسای جهادکشاورزی و منابع طبیعی شهرستان گناباد هم حضور داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.