یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲

مسئول دبیرخانه دانشگاه سبزوار در جشنواره سیمرغ:

امسال سیاست دانشگاه افزایش مشارکت به همراه کیفیت بالای آثار بود.

دبیر جشنواره سیمرغ

ثبت نام ۵۹۶ نفر و ثبت ۸۴۲ اثر از دانشگاه علوم پزشکی سبزوارکه به ستاد اصلی جشنواره فرهنگی وهنری سیمرغ وزارت بهداشت ارسال شد.

درراستای  دهمین جشنواره فرهنگی وهنری سیمرغ مجالی یافتیم تا در خصوص چگونگی آغاز وثبت نام متقاضیان دانشجو وهمکار در این فستیوال بزرگ فرهنگی وزارت بهداشت ،درمان وآموزش پزشکی به سراغ آقای علیرضا نامنی دبیر دانشگاهی جشنواره سیمرغ در دانشگاه علوم پزشکی سبزواررفتیم وگفتگوی اختصاصی با ایشان انجام دادیم که توجه شما عزیزان را به آن جلب می نمایم :

مفدا-جشنواره سیمرغ به ایستگاه دهم رسید.چگونه بود؟

دهمین جشنواره یک تفاوت با سایر دوره ها داشت و آن هم مسئله کیفیت بود،کیفیت آثار ارسالی در این جشنواره فوق العاده بالا بود و در هر سه بخش آزاد،سلامت و بین الملل آثار خوب و با کیفیتی رو مشاهده کردیم.

مفدا-چرا روند داوری های جشنواره طولانی شده؟

جشنواره سیمرغ یک جشنواره بین المللی محسوب میشود و آثاری که در این دوره از سراسر کشور و نقاط مختلف دنیا برای دبیرخانه دائم جشنواره ارسال شده از نظر کیفی برای مسئولین برگزاری جشنواره جلب توجه کرده و همین امر سبب شده که داوری ها امسال با سخت گیری و حساسیت بیشتری انجام شود و ضمن خسته نباشید به همکاران دبیرخانه دائم،از تمام شرکت کنندگان در جشنواره تقاضا دارم که صبر و حوصله بیشتری به خرج بدهند.

همچنین امیدوارم در اختتامیه جشنواره، دانشگاه علوم پزشکی سبزوار حضور حداکثری داشته باشد.

مفدا-مشارکت در دهمین جشنواره سیمرغ چگونه بود و سهم دانشگاه سبزوار از این میزان چقدر بود؟

در جشنواره فوق،میزان مشارکت در امر ثبت نام۱۳۷۰۰ نفر بود و خوشبختانه دانشگاه سبزوار در این زمینه با ۵۹۶ ثبت نام جزو پنج دانشگاه برتر بود ولی امسال سیاست دانشگاه افزایش مشارکت به همراه کیفیت بالای آثار بود و تا جایی که توانستیم به شعار کیفیت را فدای کمیت نمی کنیم جامه عمل پوشاندیم.

مفدا-تعداد کل آثار ارسالی به دبیرخانه چه میزان است و سهم دانشگاه ما چقدر است؟

طبق اعلام دبیرخانه دائم جشنواره سیمرغ امسال بیش از ۴۴۰۰۰ اثر ثبت شد که ۳۲۰۰۰ هزار اثر در بخش هنرهای تجسمی،۱۰۰۰ اثر در بخش تئاتر،۷۴۰۰ اثر در بخش ادبی،۳۳۰۰ اثر در بخش فیلم و ۳۰۰ اثر در بخش موسیقی ثبت شده است.

میزان آثار ارسالی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به دبیر خانه دائم جشنواره ۸۴۲ اثر بود.

مفدا-مشارکت دانشگاه سبزوار در کدام بخش ها چشم گیر تر بود؟

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به مانند تمام دانشگاه های کشور در بخش هنرهای تجسمی حضور فعال تری داشتند ولی در بخش ادبی ۲۳۴ اثر از دانشگاه ما ارسال شد و این یعنی بیش از یک چهارم آثار دانشگاه در بخش ادبی بوده و این نکته برای بنده هم قابل تامل بوده.

مفدا-عملکرد سفیران در این جشنواره چگونه بود؟

خدا رو شکر در این دوره از جشنواره اکثر سفیران حضور فعالی داشتند و در امر ثبت نام و ثبت اثر بسیار عالی عمل کردند و پاسخگوی سوالات شرکت کنندگان در بخش های مختلف جشنواره سیمرغ بودند و در همینجا از تمام سفیران کمال تقدیر و تشکر را دارم.

همچنین از رییس محترم دانشگاه وحمایت خوب معاون فرهنگی ودانشجویی ونیز مدیریت وقت فرهنگی ونیز کلیه همکاران خوب وپرتلاشم در واحدها وحوزه های اداری ودانشگاهی کمال تشکر وقدردانی را بواسطه ی همکاری خوبشان دارم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.