دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲

دبیر کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد:

برگزاری دو اردوی جهادی در حاشیه مشهد و فریمان، درتابستان گذشته

مشهد

دبیر کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با خبرنگار مفدا مشهد ضمن تشریح فعالیت‌ها و برنامه‌های آتی این کانون گفت: درتابستان گذشته دو اردوی جهادی در حاشیه مشهد و فریمان توسط دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا مشهد، "محمدصدیق غفاری" دبیر کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مصاحبه با مفدا مشهد فعالیت ها و برنامه های آتی این کانون را تشریح کرد.

غفاری دانشجوی ترم پنج پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد است و هم اکنون دبیر کانون هلال احمر دانشگاه نیز می باشد.

وی در این مصاحبه گفت: این کانون یکی از قدیمی ترین کانونهای دانشگاه است که سابقه فعالیت آن به ۱۲ سال بر می‌گردد.

دبیر کانون هلال احمر دانشگاه در خصوص فعالیت های کانون گفت: سالانه پنج تا شش دوره کلاس‌های کمک‌های اولیه برگزار می شود، همچنین برنامه های خیریه و مانور نیز از جمله برنامه های این کانون است.

غفاری در ادامه تعداد اعضای ثبت شده و رسمی کانون را ۳۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: چنانچه دانشجویان علاقه مند به عضویت در کانون باشند به حساب کاربری کانون در فضای مجاری با عنوان روابط عمومی کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی مشهد باید مراجعه کنند و مراحل ثبت نام را پیگیری نمایند.

دبیر کانون هلال احمر مهمترین فعالیت‌های سال گذشته کانون را برگزاری اردوی جهادی در حاشیه شهر مشهد و شهرستان فریمان درتابستان گذشته، برگزاری پنج دوره کلاس‌های کمکهای اولیه و برگزار ی کمپین اچ ای وی در روز جهانی اچ آی وی در آذر ماه گذشته عنوان کرد.

وی در ادامه افزود: کانون هلال احمر هر ساله در دانشکده های مختلف به صورت نمادین چادر هلال احمر در ابتدای سال تحصیلی جهت آشنایی دانشجویان ورودی جدید برپا می کند که ضمن آن گوشه ای از فعالیت های کانون را نیز به نمایش گذاشته و فرم های عضویت نیز توزیع میکند.

دبیر کانون هلال احمر  خاطرنشان کرد: جلسه مجمع عمومی کانون در پایان مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد و ضمن برگزاری مجمع عمومی، گزارشی از عملکرد کانون ارائه خواهد شد و در خصوص برنامه های آتی کانون با اعضا به مشورت خواهیم نشست.

غفاری به عنوان حسن ختام مصاحبه خود توصیه ای نیز به دانشجویان علوم پزشکی داشت و خاطر نشان کرد: دانشجویان با ورود به محیط دانشگاه می بایست در کنار فعالیت های آموزشی و تحصیل دروس ابعاد دیگر شخصیت را هم باید در خود رشد دهند و کانون هلال احمر از آنجایی که ارتباط مستقیمی با دروس علوم پزشکی دارد می تواند بستر مناسبی برای فعالیتهای فوق برنامه دانشجویان باشد.

تهیه و تدوین خبر: لیلا حاجی زاده

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.