دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۹

از ۲۲ مردادماه انجام می‌شود

اعزام هشت ورزشکار منتخب به المپیاد ورزشی دختران دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

طلیقی

کارشناس امور ورزش دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به برگزاری چهاردهمین دوره المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: در حال حاضر ۶ نفر در تیم تیراندازی، یک نفر در رشته کاراته و یک نفر در رشته تنیس روی‌میز در حال تمرین هستند و در رشته‌های دیگر به دلیل عدم استقبال دانشجویان، تیمی تشکیل نشده است.

به گزارش مفدا از قم، چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور امسال طی دو مرحله در بازه زمانی ۲۲ مرداد تا ۸ شهریور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار می‌شود.
سمیه طلیقی کارشناس امور ورزش دانشگاه علوم پزشکی قم طی گفت‌وگویی با خبرنگار مفدا، با اشاره به اینکه این المپیاد ورزشی در دو مرحله و در ۹ رشته دنبال می‌شود، تصریح کرد: بازه زمانی ۲۲ تا ۲۹ مرداد برای برگزاری مسابقات رشته‌های فوتسال، تیراندازی، شنا، دومیدانی و کاراته درنظر گرفته شده است و همچنین در بازه زمانی ۳ تا ۱۰ شهریور نیز مسابقات والیبال، بسکتبال، تنیس و بدمینتون برگزار خواهد شد.
وی در خصوص شیوه پذیرش و انتخاب دانشجوها در تیم‌های ورزشی بیان کرد: ۹ رشته ورزشی برای المپیاد امسال اعلام شده است که در اسفند ماه فراخوان آن را اعلام کردیم تا دانشجویان مستعد و علاقمند اعلام آمادگی کنند، سپس تمرینات مختلف و مسابقات انتخابی دنبال و ورزشکارانی که انتخاب شدند در تمرینات تیمی شرکت کردند تا به سطح قابل قبول دست یافته و آماده اعزام شوند.

طلیقی ادامه داد: در حال حاضر ۶ نفر در تیم تیراندازی، یک نفر در رشته کاراته و یک نفر در رشته تنیس روی‌میز در حال تمرین هستند و در رشته‌های دیگر به دلیل عدم استقبال دانشجویان، تیمی تشکیل نشده است.
وی اضافه کرد: المپیاد قهرمانی دختران و پسران به صورت مجزا دو سالی یکبار برگزار می‌شود و سال گذشته در المپیاد قهرمانی پسران دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم موفق به کسب دو طلا و دو نقره شدند. 
طلیقی خاطرنشان کرد: هانیه آقایی، سارا رستمی و فائزه سادات موسوی در رشته تیراندازی با تفنگ، فاطمه زارع‌کار، حدیثه مسرور و فاطمه ریحانی در رشته تیراندازی با تپانچه، مرضیه سلیمی کرامت در رشته کاراته و سمانه حکم اللهی در رشته تنیس روی‌میز به این المپیاد اعزام می‌شوند.
تهیه؛ فائزه سادات موسوی/خبرنگار مفدا قم

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.