دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۷

شمارش معکوس برای برگزاری بزرگترین رویداد ورزشی وزارت بهداشت

المپیاد

شمارش معکوس برای برگزاری چهاردهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در تبریز آغاز شده است وکمتر از ۲۲ روز دیگر به آغاز مرحله پایانی این دوره از المپیاد باقی مانده است.

به گزارش مفدا، در حالی که حدود سه هفته دیگر به آغاز  المپیاد چهاردهم زمان باقی مانده است‏، تیم‌های مختلف ورزشی از دانشگاه‌های علوم پزشکی با انجام تمرینات مختلف و برگزاری مسابقات تدارکاتی، خود را برای مرحله نهایی این رویداد بزرگ ورزشی آماده می‌کنند.

میزبان مشارکت و استقبال دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای حضور در این رویداد بزرگ ورزشی- دانشگاهی چشمگیر بود به طوری که از بین حدود ۶۵ دانشگاه علوم پزشکی، ۵۸ دانشگاه علوم پزشکی حضور خود را در این المپیاد قطعی کردند.

امسال در چهاردهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان دختر علوم پزشکی یک‌هزار و ۷۵۴ ورزشکار از ۵۸ دانشگاه علوم پزشکی در نه رشته ورزشی فوتسال، تیراندازی، شنا، دوومیدانی، کاراته، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز و بدمینتون در دو بازه زمانی مجزا برگزار می‌شود.

برای نخستین بار المپیاد با هدف ارائه خدمات بهتر اسکان و سرویس دهی به ورزشکاران و شرکت کنندگان، در دو مقطع زمانی برگزار خواهد شد. رقابت در پنج رشته ورزشی فوتسال، تیراندازی، شنا، دوومیدانی و کاراته در بازه زمانی ۲۲ تا ۲۹ مرداد و رقابت در چهار رشته ورزشی والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز و بدمینتون طی روزهای ۳ تا ۱۰ شهریور برگزار خواهد شد.

رشته شطرنج که سالهای گذشته جزو رشته‌های المپیاد قهرمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی بود، برای اولین بار امسال از المپیاد قهرمانی حذف و  مقرر شد از سال آینده این رشته پرمهیچ و پرطرفدار به صورت تک رشته‌ای در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شود.

 المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان علوم پزشکی، بزرگترین رویداد ورزشی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت است که با هدف ایجاد انگیزه و افزایش میل و رغبت دانشجویان به ورزش، تحرک و نشاط برگزار می‌شود.  تاکنون ۲۶ دوره المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر و دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی به میزبانی دانشگاه‌های مختلف برگزار شده که دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی و ایران با میزبانی چهار دوره این المپیاد، رکورددار میزبانی این رویداد ورزشی است.

 این رویداد بزرگ ورزشی- دانشگاهی امسال در ۹ رشته برگزار خواهد شد و دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای چهارمین بار پذیرای ورزشکاران دانشجوی علوم پزشکی سراسر کشور خواهد بود.

 مسابقات رشته‌های مختلف ورزشی بر اساس قوانین و مقررات فنی تعیین شده برگزار خواهد شد و بر اساس مقررات، دانشجویانی که در المپیاد ورزش‌های همگانی سال قبل شرکت کرده‌اند، اجازه حضور در المپیاد ورزش‌های قهرمانی را ندارند.

 در سیزدهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دخترکه سال ۹۶ به میزبانی شهرکرد برگزار شد و ۱۸۰۰ ورزشکار از ۵۵ دانشگاه علوم پزشکی کشور حضور داشتند، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با کسب ۱۵۸ امتیار عنوان قهرمانی این المپیاد را از آن خود کرد و دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان و ایران به ترتیب در رده‌های دوم و سوم جدول رده‌بندی نهایی قرار گرفتند.

تا پایان زمان برگزاری بزرگترین رویداد ورزشی دانشجویان دختر علوم پزشکی کشور در سال ۹۸( دهم شهریور ماه) باید صبر کرد تا تیم‌های قهرمان این دوره از مسابقات مشخص شود.

دکتر بهرام جمالی، مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریزدر خصوص این المپیاد در گفتگو با مفدا  گفت: دانشگاه علوم پزشکی تبریز سابقه برگزاری موفق ۳ المپیاد ورزشی را در کارنامه خود دارد و چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان وزارت بهداشت طی دو مرحله  از ۲۲ مرداد الی ۱۰ شهریورماه امسال در تبریز برگزار خواهد شد. 

وی در ادامه گفت: طبق تاکید دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، مدیریت صحیح مالی و برنامه ریزی کارآمد از جمله مهم‌ترین راهبردهای دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای برگزاری این المپیاد ورزشی است.

جمالی در خصوص برگزاری چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت : مسابقات ورزشی طبق اعلام اداره تربیت بدنی وزارت در دو مرحله برگزار خواهد شد که مرحله نخست از ۲۲ الی ۲۹ مرداد ماه و مرحله دوم ۳ الی ۱۰ شهریور ماه برگزار می‌شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص رشته‌های مورد نظر برای مراحل برگزاری گفت : این المپیاد در ۹ رشته ورزشی شنا، تیراندازی، والیبال، بسکتبال، فوتسال، دو و میدانی، کاراته، بدمینتون و تنیس روی میز برگزار خواهد شد .

جمالی تشریح کرد: از تجارب قبلی مجموعه دانشگاه در برگزاری این المپیاد بهره خواهیم جست چرا که بازخورد هر سه المپیادی که در تبریز برگزار شده بود، طبق اظهار مسؤولان وزارتی و دانشگاهی در سطح دانشگاه‌های کشور خوب بوده است‌.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در پایان خاطرنشان کرد: قطعا تمهیدات لازم را برای برگزاری هر چه بهتر و با سطحی بالاتر از سه المپیاد قبلی فراهم خواهیم آورد تا میزبان خوبی برای دانشجویان عزیز دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور باشیم .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.