سه‌شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱

طی بازدید مستمر کارشناسان نظارت درمان

شناسایی و پلمپ یک مرکز مداخله در امور دندانپزشکی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

دندانپزشکی

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: طی بازدید های مستمرکارشناسان نظارت بردرمان یک مرکز مداخله گر در امور دندانپزشکی شناسایی و پلمپ شد.

به گزارش مفداسبزوار/ دکتر داود سروش در گفتگو با مفدا اظهار کرد: همزمان با بازدید های مستمر کارشناسان نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ۳۱ تیرماه سال جاری یک مرکز که به صورت غیرمجاز که اقدام به فعالیت های دندانپزشکی می نمود شناسایی و پلمپ شد.

وی با بیان اینکه این مرکز فاقد مدرک قانونی بوده است،افزود: در این مرکز اقداماتی نظیر عصب کشی،ترمیم ،کشیدن دندان و جرم گیری در فضایی غیر بهداشتی و با تجهیزات دندانپزشکی انجام که با هماهنگی دادستان شهرستان افراد متخلف به مراجع قضایی معرفی و تجهیزات و دستگاه های موجود ضبط گردید.

دکترسروش با بیان اینکه مداخله در امور پزشکی یکی از مواردی است که متاسفانه در سطح کشور همواره بیماران با آن مواجه هستند و سبزوار نیز از این موضوع مستثنی نیست،اضافه کرد: به منظور جلوگیری از این مداخله ها و همچنین برخورد با این موضوع واحد نظارت بردرمان معاونت درمان دانشگاه با بازدید های پی در پی در راستای مقابله با این مداخلات می کوشد.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ضمن توصیه به مردم به عدم مراجعه به مراکز غیر مجاز دندانپزشکی،خاطرنشان کرد: شهروندان گرامی می توانند در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرمجاز مذاکر و افراد فاقد صلاحیت در امور درمان با شاماره ۴۴۰۱۱۰۶۶ تماس حاصل نمایند تا شناسایی و اقدامات قانونی لازم در این زمینه انجام پذیرد.

 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.