چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴

بازسازی و مرمت خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل

بازسازی خوابگاه حضرت علی اکبر

یکی از اقدامات مهمی که دانشگاه‌ها بویژه در فصل تابستان در راستای ارتقای سطح رفاهی دانشجویان انجام می‌دهند، بحث بازسازی و تعمیرات خوابگاه‌های دانشجویی است. دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز تابستان امسال و در آستانه سال تحصیلی جدید، اقداماتی در این زمینه انجام داده است.

به گزارش مفدا، از جمله فعالیت‌هایی که دانشگاه علوم پزشکی بابل به منظور افزایش سطح رفاهی دانشجویان در موضوع اسکان دانشجویان انجام می‌دهد، بازسازی و تعمیرات خوابگاه‌های دانشجویی است که خوشبختانه همه ساله این دانشگاه یکسری فعالیت‌هایی در این زمینه انجام می‌دهد.

بازسازی سردخانه‌ای اداره تغذیه دانشگاه و تعمیرات سردخانه‌های مستهلک، رنگ‌آمیزی برخی از اتاق‌ها وخوابگاه‌های دانشجویی، سمپاشی اتاق‌ها و فضاهای خوابگاهی و دانشگاهی از جمله فعالیت‌هایی است که تابستان امسال در این دانشگاه در حال انجام و پیگیری است.

تعمیر و بازسازی موتورخانه، بازسازی سلف سرویس دانشگاه و جداسازی سلف کارکنان دانشگاه از سلف دانشجویان، احداث تریای جدید از جمله تحولات و اقداماتی بود که در حوزه فنی و همچنین تغذیه این دانشگاه سال گذشته صورت گرفت.

همچنین تعویض انشعابات لوله مستهلک، ساخت سالن مطالعه مرکزی دو منظوره در یکی از طبقات خوابگاه پسرانه دانشگاه با فضایی بالغ بر دویست متر، بازسازی سرویس‌های بهداشتی و نصب ایزوگام نیز از جمله فعالیت‌هایی بود که طی دو سال گذشته در این دانشگاه انجام شده است.

دانشگاه علوم پزشکی بابل دارای ۱۱۰۰ دانشجوی خوابگاهی است

کل دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل بیش از ۴ هزار نفر است که از این تعداد ۱۱۰۰ نفر دانشجویان خوابگاهی به شمار می‌روند و یکی از مشکلات این دانشگاه در حوزه صنفی و رفاهی کمبود فضای خوابگاهی و عدم افزایش سرانه خوابگاهی این دانشگاه است.

سه مجمتع خوابگاهی کار اسکان دانشجویان خوابگاهی این دانشگاه را برعهده دارد. دو مجمع خوابگاهی دخترانه و پسرانه در بابل به ظرفیت مجموع 1200 نفر  و یک خوابگاه دانشکده پرستاری و مامایی واقع در رامسر به ظرفیت 150 نفر، دانشجویان خوابگاهی این دانشگاه را پوشش می‌دهد.

دانشگاه علوم پزشکی بابل در صنعتی سازی طبخ غذا رشد خوبی کرده است

دانشگاه علوم پزشکی بابل در راستای صنعتی سازی طبخ و تهیه غذا طی سالهای اخیر به رشد قابل ملاحظه‌ای دست یافته است و به قول حمزه گیلکی بیشه مدیر دانشجویی دانشگاه، در بحث تغذیه این دانشگاه از خیلی از دانشگاه‌ها جلوتر است. صبحانه، نهار و شام در این دانشگاه به صورت دومنویی توزیع می‌شود و در انتخاب نوع تغذیه دانشجویی و همچنین برنامه غذایی، از نظر و مشورت اعضای شورای صنفی دانشگاه استفاده می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.