پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۴

توسط هیأت داوران؛

برگزیدگان بخش ادبی جشنواره بین‌المللی سیمرغ معرفی شدند

سیمرغ

هیأت داوران بخش ادبی دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ، اسامی برگزیدگان این بخش را از میان ۷۴۰۰ هزار اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره اعلام کردند که دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم هشت اثر برگزیده این بخش را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش مفدا از قم، شرکت‌کنندگان در دهمین جشنواره سیمرغ بیش از ۴۴ هزار اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال کرده‌اند که هفت هزار و ۴۰۰ اثر آن‌ها برای بخش ادبی بوده است.
در رشته ترانه ۵۱۲ اثر، در رشته شعر کلاسیک هزار و ۸۸۱ اثر، در رشته شعر نو هزار و ۵۴۴ اثر، در رشته داستان کوتاه هزار و ۳۵۴ اثر، در رشته نثر ادبی هزار و ۳۳۰ اثر، در رشته نثر طنز ۴۴۰ اثر، در رشته شعر طنز ۳۴۸ عنوان اثر با یکدیگر مقایسه شدند که در نهایت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم با آثار مطلوب خود توانستند رتبه‌های برتر را به خود اختصاص دهند.
«حوالی میدان مین» و «تل روبار» اثر فاطمه زهرا ترخان و «آینه بغل» اثر مبین گلستانی در رشته داستان کوتاه بخش آزاد، «بگو چه کار کنم» اثر سیدحسین میری در رشته شعر کلاسیک، «در رهگذر کولیان جذامی» اثر سیدحسین میری در رشته نثر ادبی، «سرطان خون» اثر سروش شریفی مقدم و «مهمان ناخوانده» اثر فائزه کشتکار در رشته داستان کوتاه بخش فرهنگ سلامت و «شیزوفرنی» اثر سیدحسین میری در رشته ترانه بخش فرهنگ سلامت آثاری هستند که در بخش ادبی جایگاه برگزیده را به خود اختصاص داده‌اند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.