دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹

هفت خوابگاه، اسکان دانشجویان علوم پزشکی فسا را برعهده دارد

بازدید  دکتر رادمنش از سالن و خوابگاه ها

دانشگاه علوم پزشکی فسا دارای هفت خوابگاه برای اسکان دانشجویان خود است که از این تعداد پنج خوابگاه ملکی و دو خوابگاه غیرملکی است و همه خوابگاه‌های ملکی این دانشگاه به صورت متمرکز در پردیس دانشگاه قرار دارند.

به گزارش مفدا، دانشگاه علوم پزشکی فسا با داشتن یک‌هزار و ۲۶۰ دانشجو دارای هفت خوابگاه دانشجویی است و اسکان دانشجویان خوابگاهی که تعداد آن‌ها بیش از ۸۰۰ نفر است در پنج خوابگاه ملکی و دو خوابگاه غیرملکی صورت می‌گیرد و همه خوابگاه‌های ملکی این دانشگاه در پردیس دانشگاه قرار دارد و از این لحاظ مشکل پراکندگی خوابگاه‌ها وجود ندارد و دانشجویان به سهولت می‌توانند دسترسی به دانشگاه و اماکن آموزشی، رفاهی، فرهنگی و... داشته باشند.

یکی از مشکلات این دانشگاه در حوزه اسکان، فرسوده بودن خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه است به طوری که عمر خوابگاه‌های این دانشگاه از ۱۵ تا ۴۰ سال متغیر است.

یکی از اقداماتی که همه ساله در راستای افزایش ارتقای سطح رفاهی دانشجیان، تابستان هر سال انجام می‌شود، موضوع بهسازی و تعمیرات خوابگاه‌های دانشجویی است و دانشگاه علوم پزشکی فسا نیز از این قاعده مستثنی نیست و تابستان امسال نیز در راستای این فعالیت، تلاش دارد علاوه بر سمپاشی خوابگاه‌های دانشجویی، نسبت به تعمیرات موتورخانه و بهسازی تاسیسات در برخی از مناطق خوابگاهی خود اقدام کند. علاوه بر آن همه ساله در آستانه سال تحصیلی جدید، برخی اقدامات در صورت نیاز از جمله رنگ‌آمیزی‏، تمیز کردن اتاق‌ها، شستن فرش‌و... صورت می‌گیرد.

طبخ غذا در دانشگاه علوم پزشکی فسا به صورت نیمه صنعتی انجام می‌گیرد

تغذیه یکی از مهم‌ترین مسائل بخش صنفی و رفاهی دانشجویان به شمار می‌رود که از اهمیت خاصی برخوردار است و قطعا کیفی سازی در این بخش از جمله اهدافی است که باید در دستور کار دانشگاه‌ها قرار گیرد و یکی از اقداماتی که می‌تواند در راستای کیفی سازی غذای دانشجو موثر باشد و از بسیاری از هزینه‌ها، جلوگیری کند، بحث صنعتی‌سازی سلف‌های دانشجویی و آشپزخانه‌ها است.

 البته دانشگاه علوم پزشکی فسا طی سالهای گذشته اقدامات خوبی در مسیر صنعتی‌سازی انجام داده است و با خریداری برخی دستگاه‌های صنعتی طبخ غذا از جمله کباب پز صنعتی، گوشت خرد کن نیمه صنعتی و دو دستگاه نیمه صنعتی، تلاش دارد در تهیه و طبخ غدای دانشجویان، به سمت صنعتی شدن حرکت کند اما با این حال در حال حاضر طبخ غذا در دانشگاه با امکانات موجود به صورت نیمه صنعتی انجام می‌گیرد.

توزیع صبحانه، نهار و شام به صورت دومنویی

غذای دانشجویان در هر سه وعده صبحانه، نهار و شام به صورت دومنویی توزیع می‌شود و این امکان برای دانشجو فراهم است که در زمینه تهیه غذا حق انتخاب داشته باشد. البته در راستای کیفی سازی و افزایش سطح کیفی غذای دانشجویان در این دانشگاه، در انتخاب نوع غذا و دیگر امور مربوط به تغذیه از نظر و مشورت اعضای شورای صنفی، استفاده می‌شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.