دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲

آیین راه اندازی همزمان دفاتر و واحدهای مالکیت فکری دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار شد

کنفرانس

معاون تحقیقات و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: آیین راه اندازی همزمان دفاتر و واحدهای مالکیت فکری دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار شد.

معاون تحقیقات و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: آیین راه اندازی همزمان دفاتر و واحدهای مالکیت فکری دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار شد.

به گزارش مفدا یاسوج به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی؛ دکتر حسین ماری اوریاد در ویدئو کنفرانس راه اندازی همزمان دفاتر و واحدهای مالکیت فکری دانشگاه های علوم پزشکی کشور افزود: دانشگاه به عنوان یک نهاد مدرن از بدو شکل گیری در دنیا سیر تحولی و سه نسل مختلف را تجربه کرده است.

وی اذعان داشت: دانشگاه های نسل اول یا دانشگاه آموزش محور و مبتنی بر فعالیت های تعلیمی است که نمونه های آن در کشور ما بسیار بوده و اغلب دانشگاه ها در این نسل باقی مانده اند.

وی ابراز داشت: شکل گیری و اثربخشی دانشگاه کارآفرین، بدون توسعه نظام مند آموزش کارآفرینی و مهارت آموزی موثذر دانشجویان، استادان، مدیران و کارکنان نظام دانشگاهی و تقویت ویژگی های کارآفرینی منابع دانشگاه، امکان پذیر نیست.

دکتر اوریاد در ادامه با اشاره به مالکیت فکری و اهمیت آن گفت: یکی از زیرساخت هایی که می تواند ضامن موفقیت اقتصادی و فناوری پژوهشگران و شرکت های دانش بنیان در عصر دانایی محور باشد، توجه به حقوق مالکیت فکری است.

وی یادآور شد: حقوق مالکیت فکری، مفهوم حقوقی نوینی است که از فعالیت ها و محصولات فکری در زمینه های تجاری، علمی،ادبی و هنری حمایت می کند.

درپایان  ویدئو کنفرانس راه اندازی همزمان دفاتر و واحدهای مالکیت فکری دانشگاه های علوم پزشکی کشور با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.