سه‌شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۰

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت خبر داد:

آزمون کتبی مرحله کشوری بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت برگزار می‌شود

بحرالعلوم

محمد مهدی بحرالعلوم رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت از برگزاری بخش کتبی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت خبر داد و گفت: سه شنبه ۸ مرداد آزمون مرحله کشوری بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت با شرکت برگزیدگان مرحله دانشگاهی این آزمون در دانشگاه‌های منتخب علوم پزشکی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، محمد مهدی بحرالعلوم در گفتگو با مفدا از برگزاری مرحله کشوری بخش کتبی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت خبر داد و گفت: ساعت ۱۱ صبح سه شنبه ۸ مرداد آزمون مرحله کشوری بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت با شرکت برگزیدگان مرحله دانشگاهی این آزمون در سه گروه دانشجویان، کارکنان و اساتید در دانشگاه‌های منتخب علوم پزشکی برگزار می‌شود.

وی افزود: دانشگاهیان وزارت بهداشت در بخش معارف بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت در ۹رشته احکام، احادیث اهل بیت(ع)، مفاهیم نهج البلاغه، مفاهیم صحیفه سجادیه، ترجمه و تفسیرقرآن کریم، سیره معصومین(ع) حفظ موضوعی قرآن، پرسمان معارفی و سبک زندگی قرآنی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

رییس مرکز قرآن و عترت ادامه داد: دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، کاشان، کرمانشاه، مشهد، شیراز، بوشهر، زاهدان، بندرعباس، کرمان، اهواز، تبریز، گلستان، اردبیل دانشگاه‌های منتخب برگزاری بخش کتبی جشنواره در مرحله کشوری هستند.

بحرالعلوم بخش کتبی این جشنواره را پر مخاطب ترین بخش جشنواره دانست و افزود: در مرحله دانشگاهی این جشنواره، رشته احکام با ۲۳ هزار نفر، بیشترین شرکت کننده را به خود اختصاص داد و پس از آن رشته سبک زندگی با ۸ هزار نفر و رشته نهج البلاغه با ۶ هزار شرکت کننده بیشترین شرکت کننده را داشت و در بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت ۶۷ هزار نفر ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۵۶ هزار نفر متقاضی شرکت در بخش معارف قرآنی و سیره معصومین بودند.

وی افزود: به ازای هر ۵۰ نفر ثبت نام کننده یک سهمیه کشوری به دانشگاه‌های علوم پزشکی تعلق گرفته‌است. در این آزمون دانشجویان به سوالات تستی و تشریحی پاسخ می‌دهند و چنانچه افرادی در سوالات تستی نمرات یکسانی کسب کنند ملاک برتری آنها نحوه پاسخگویی به سوالات تشریحی خواهد بود.

بحرالعلوم ملاک انتخاب دانشگاه‌های میزبان را تقاضای دانشگاه‌ها و تعداد شرکت کنندگان در بخش کتبی آن دانشگاه دانست و بیان داشت: به دلیل تعطیلات تابستانی و حضور دانشجویان در شهرهایی دور از  دانشگاه خود به آنها حق انتخاب دانشگاه میزبان داده شده است.

وی در پایان افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ۵ هزار و ششصد نفر و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با ۵ هزار و پانصد شرکت کننده بیشترین متقاضی را برای شرکت در بخش کتبی این جشنواره داشتند.

آدرس دقیق دانشگاههای علوم پزشکی منتخب در جدول زیر آمده است:

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.