چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲

پرویز رستمی عکاس برگزیده مسابقه #تصویر_برتر خردادماه:

فعالیت‌های هنری عامل انضباط فکری و فرهنگی است/ بابت این همه تشویق و توجه دلگرم شدم

پرویز رستمی

عکس پرویز رستمی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با عنوان «ملخ در باغ» توانست بیشترین آرای مخاطبان کانال خبری مفدا را دریافت و مفتخر به کسب عنوان دانشجوی عکاس برگزیده خردادماه مفدا شود.

«تصویر برتر» عنوان مسابقه‌ای است که دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور براساس آن می‌توانند تصاویری را که توسط خودشان عکاسی شده را در فضای مجازی به اشتراک بگذارند تا بر اساس نظرات مخاطبان برترین عکس معرفی و انتخاب شود.

پرویز رستمی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با عکس«ملخ در باغ» در این مسابقه عکاسی که تعداد ۱۸ نفر در آن شرکت کردند، توانست بیشترین آرای مخاطبان کانال خبری مفدا را دریافت و مفتخر به کسب عنوان دانشجوی عکاس برگزیده خردادماه پایگاه خبری مفدا شود. با او درباره این عکس و فعالیت‌های هنری‌اش به گفت‌وگو پرداختیم.

پرویز رستمی از اینکه تصویر «ملخ درباغ» او به عنوان تصویر برتر اعلام شده اظهار خوشحالی کرد و گفت: تصور نمی‌کردم این عکس بتواند به عنوان اثر برگزیده دربین آثار #تصویر_برتر مورد توجه قرار بگیرد. من این عکس را در باغی در روستای تازه‌آباد سریاس با دوربین حرفه‌ای گرفتم و سپس با دوستانم در مفدا به اشتراک گذاشتم، اما  تصور نمی‌کردم عکس من در بین انبوه عکس‌های خوب دانشجویی مورد توجه قرار بگیرد.

او ادامه داد: من از ۱۲ سال پیش و از زمان نوجوانی عکاسی را با دوربین موبایل آغاز کردم و به مرور توانستم دوربین موبایل خودم را ارتقا بدهم. درحال حاضر هم با دوربین موبایل و هم با دوربین عکاسی حرفه‌ای کارم را دنبال می‌کنم. دوربین حرفه‌ای که با آن تصویر «ملخ درباغ» را عکاسی کردم هدیه خودم به خودم بود. تصمیم گرفتم برای روز تولدم یک دوربین حرفه‌ای بخرم و عکاسی را به طور جدی‌تر دنبال کنم.

این دانشجوی عکاس درباره تاثیر برگزاری مسابقه عکاسی «تصویر برتر» بر  فعالیت‌های هنری خود بیان کرد: من در روستای تازه‌آباد سریاس زندگی می‌کنم که یک منطقه دست نیافتنی، بکر و زیباست که چهار فصل در آن جلوه زیبایی داشته و هر فصل جذابیت خودش را برای عکاسی دارد. از دیدن مناظر آن جا لذت زیادی می‌برم و این لذت را با دوستانم در مفدا به اشتراک می‌گذارم. هر شب عکس‌هایی را که در طول روز گرفته‌ام منتشر می‌کنم تا دوستان هم آن‌ها را ببینند.

او اضافه کرد: واکنش‌هایی که در طول این مدت گرفته‌ام بسیار خوب بوده و از تعریف و تمجید دوستان ذوق زده می‌شوم. خیلی‌ها من را به ادامه این کار تشویق می‌کنند. حتی دوستان من در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور از من می‌پرسند که چه طور عکس‌های من به سایت مفدا راه پیدا می‌کند؟ من هم آن‌ها را راهنمایی می‌کنم. حتی چند نفر از دوستان من ترغیب شدند که دوربین حرفه‌ای بخرند و به طور تخصصی با مفدا همکاری داشته باشند. معاونت فرهنگی دانشگاه کرمانشاه هم بسیار من را تشویق می‌کند و از بابت این همه تشویق و توجه بسیار دلگرم شدم.

رستمی در ادامه اشاره داشت: عکاسی فعالیتی بسیار مستمر است که اگر مداوم آن را انجام بدهید به تسلط حرفه‌ای در آن می‌رسید. عکاسی باعث شده که من درک بهتری از محل زندگی و پیرامون خودم داشته باشم و بتوانم جاهای بکر و جذاب را به دیگران معرفی کنم. پیشنهاد می‌کنم همه دانشجویان با عکاسی ساده راهی برای فعالیت‌های هنری خارج از درس پیدا کنند تا انضباط فکری و فرهنگی بهتری پیدا کنند.

رستمی در بخش‌های دیگر چندرسانه‌ای مفدا از جمله مسابقات عکاسی و مجموعه عکس دانشجویی نیز شرکت کرده است. این مجموعه از عکس‌ها را می‌توانید در لینک‌های زیر ببینید:

بهار رنگین «پاوه » از دریچه‌ لنز پرویز رستمی

زمستان از دریچه‌ لنز پرویز رستمی

چهارفصل روستای «تازه آباد سریاس» از دریچه‌ لنز پرویز رستمی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.