چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹

حذف ظروف پلاستیکی یک‌بار مصرف از دانشگاه تهران

سلف سرویس

دفتر مدیریت سبز دانشگاه تهران، در جهت اهداف و فعالیت‌های مرتبط با حفظ محیط‌زیست، حذف تدریجی ظروف پلاستیکی یک‌بار مصرف را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش مفدا، با توجه به اهمیت موضوع حفاظت از محیط‌زیست و کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی و توجه ویژه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به موضوع مدیریت سبز، یکی از اقدامات اجرایی اثربخش در این خصوص یعنی برنامه‌ریزی برای جایگزینی روش‌ها و مواد تجزیه‌پذیر و سازگار با محیط‌زیست به جای ظروف پلاستیکی آب آشامیدنی در دستور کار قرار گرفته است.

براساس ابلاغیه این دفتر، همه واحدهای دانشگاه باید به‌صورت تدریجی با فرهنگ‌سازی و زمان‌بندی مناسب، برای کاهش و حذف تمامی ظروف پلاستیکی، بطری‌های آب آشامیدنی و کیسه‌های پلاستیکی در کلیه ساختمان‌ها اعم از غذاخوری‌ها، خوابگاه‌های دانشجویی، کوی استادان، مهمان‌سراها، ساختمان‌های اداری و بوفه‌ها اقدام نمایند.

به گزارش ایسنا، در ابلاغیه دفتر مدیریت سبز دانشگاه تهران، از کلیه واحدهای دانشگاه خواسته شده است با برنامه‌ریزی مناسب، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی دقیق جهت افزایش سطح آگاهی اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان در خصوص مضرات زیست‌محیطی اقلام مذکور، ترتیبی اتخاذ کنند تا ضمن حذف مواد مضر ذکر شده، از روش‌های جایگزین سازگار با محیط‌زیست با حفظ و رعایت معیارها و استانداردهای بهداشتی در واحدهای مستقر استفاده شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.