پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸

طی روزهای ۱۲ تا ۱۴ مرداد ماه؛

نخستین کارگاه آموزشی بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک برگزار می‌شود

بازدید مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت از کارگاه آموزشی بازیهای فکری

نخستین کارگاه آموزشی « بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک» ویژه مسؤولان ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ( بخش آقایان) و همچنین دبیران مناطق دهگانه تربیت بدنی دانشگاه‌ها، طی روزهای ۱۲ تا ۱۴ مرداد ماه در سالن اجتماعات وزارت بهداشت برگزار می‌شود.

به گزارش مفدا، این کارگاه آموزشی با هدف اشاعه بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک در میان دانشجویان علوم پزشکی و آشنایی با مقررات، قوانین و فواید این بازی‌ها طی مدت سه روز برای مسؤولان ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی ( آقایان)‌ و همچنین دبیران مناطق دهگانه تربیت بدنی دانشگاه‌ها زیر نظر مدرسان مجرب برپا خواهد شد.

در روز نخست این کارگاه سه روزه آموزشی، آموزش مقررات و قوانین رشته دومینو در دو نوبت صبح و عصر انجام می‌شود و در روز دوم بازی‌های رومیزی از جمله مکعب روبیک، دوز و LOA آموزش داده می‌شود و در روز پایانی این کارگاه، مدرسان مربوطه در نوبت صبح به فراگیری قوانین و مقررات رشته شطرنج تحلیلی و برق آسا و عصر به بررسی بازی‌های الکترونیک می‌پردازند.

به گفته دکترمحمد کوشکی رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت، برگزاری این کارگاه‌های آموزشی سبب افزایش آگاهی و دانش مسؤولان ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی نسبت به بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک می‌شود و تصمیم بر آن شد که بازی‌های فکری و رایانه‌ای در آینده‌ای نزدیک جزو برنامه‌های عملیاتی دانشجویان علوم پزشکی قرار گیرد.

یکی از اهداف اصلی برگزاری این کارگاه‌های آموزشی، آمادگی برای برگزاری نخستین دوره المپیاد بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی است که مقرر شده است این بازی‌های آذرماه به مناسبت روز دانشجو در ۵ رشته ورزشی برگزار شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.