چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱

آزمون کشوری بخش کتبی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت برگزار شد

حال و هوای قرآنی در سایت پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

حال و هوای قرآنی در سایت پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

نخبگان و پیشتازان بخش کتبی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر که منتخب و برآمده از مرحله دانشگاهی بودند، در آزمون کشوری بخش کتبی به رقابت پرداختند.

به گزارش مفدا بوشهر، در این رویداد قرآنی تعداد ۳۱ نفر از پیشتازان و راه یافتگان مرحله کشوری در سه گروه کارکنان، دانشجویان و اساتید به صورت همزمان در سراسر کشور در حوزه پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مجتمع آموزشی اندیشه برگزار شد.

یکی از شرکت کنندگان در این دوره با اشاره به پر بار بودن منابع آزمون به خبرنگار مفدا گفت: من در رشته احکام شرکت کردم، این آزمون فرصتی بود تا دوباره با دقت بیشتری احکام را مطالعه کرده و بسیار برایم لذتبخش و آموزنده بود، در طول مطالعه منابع متوجه شدم، برخی از آموزه هایی را که از دوران کودکی در خصوص احکام به ما گفته بودند و به نظرم بسیار سخت گیرانه می آمد، به صورت دیگریست و اصلا سخت نیست.

یکی دیگر از شرکت کنندگان در خصوص آزمون بیان داشت: دوره ارزشمندی بود به جهت ارتقا آگاهی ما در زمینه های قرآنی، اما نکته ای که باید بگویم این است که منابع اگر کاربردی تر ارائه می شد، بهتر بود. برخی از احکام در جزوه ها بسیار تخصصی بیان شده بود.

  دانشجوی دیگر آزمون دهنده در بخش حفظ موضوعی می گوید: در این آزمون در بخش حفظ موضوعی؛ سوالات بسیار خوب طراحی شده بود، با توجه به پاسخ هایی که داده ام و لطف خدا فکر می کنم امتیاز کامل را بگیرم(باخنده)

وی همچنین به منابع اشاره کرد و  افزود: به نظرم سوالات در منابع ارائه شده باید کیفی تر مطرح می شد. هر چه عمق مطالب بیشتر و تمرکز بر یادگیری از حفظ کردن بیشتر باشد، فرایند موثر تر خواهد بود.

دانشجویان و کارکنان و اساتید شرکت کننده یکی از پس از دیگری از سالن آزمون بیرون آمده و  اغلب با صورتی خندان از پیش بینی خود در خصوص نتایج و کسب امتیاز لازم در این دوره می گویند.  برخی با اطمینان و شوقی فراوان صد در صد و بعضی ها با درصدی پایین تر نتیجه را حدس می زنند.

حال و هوای خوب آزمون دهندگان و شور آنها  فضای مجتمع اندیشه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را آکنده کرده است. صندلی های اطراف محل آزمون پر شده و همه در مورد سوالات با هم صحبت می کنند.

در گفت و گو با شرکت کنندگان؛ ارائه منابع، ارتباط، پاسخگویی و همراهی مرکز قرآن و عترت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در این دوره از جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت بسیار خوب ارزیابی کرده و نمره کاملی به این مرکز قرآنی می دهند.

گفتنی است؛ با توجه به فعالیت های اثرگذار قرآنی در مجموعه نظام سلامت استان بوشهر و موفقیت های چشمگیر مرکز قرآن و عترت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت یکی از ۱۵ شعبه امتحانی سراسر کشور در بخش کتبی جشنواره را دانشگاه علوم پزشکی بوشهر معرفی نمود.

عکاس: هادی مبارکی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.