شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰

کارگاه اعتیاد به فضای مجازی در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

کارگاه اعتیاد به فضای مجازی فسا

کارگاه اعتیاد به فضای مجازی ویژه ی کارکنان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی فسا به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی در حکمت ۱ دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا فسا،  کارگاه اعتیاد به  فضای مجازی ویژه ی کارکنان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی فسا به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی، اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان و با همکاری شورای انضباطی در سالن حکمت ۱ دانشگاه برگزار شد.

خانم بهاره اسماعیل زاده کارشناس اداره مشاوره و مدرس کارگاه ضمن اشاره به کلیاتی در خصوص  استفاده از اینترنت و فضای مجازی گفت: یکی از مهمترین عوامل دست و پا گیر در زندگی شخصی افراد استفاده ی نادرست و برنامه ریزی نشده از فضای مجازی است و اعتیاد به آن می تواند فرد را از لحاظ خانوادگی، روابط  بین فردی دچار مشکلات زیادی کند.

وی ادامه داد: از آنجا که اینترنت مشخص ترین نماد این عصر به شمار می رود، اساسی ترین سهم را در اوقات فراغت، فضای مجازی ایفا می کند، همچنین فناوری‌های کامپیوتری امکان تعامل انسان- ماشین را به شکلی کاملاً جدید وبدیع فراهم می کند.

این مدرس کارگاه خاطر نشان کرد: فناوری های کامپیوتری هم چنین، امکان تعامل انسان ـ انسان در فضای مجازی را فراهم می کند و تعامل انسان با انسان سنگ ‌بنای فرهنگ است.

در ادامه ی کارگاه در مورد فواید و مضرات فضای مجازی مطالبی ارائه شد و در پایان  به آموزش راهکارهایی در جهت حفظ حریم خصوصی و برنامه ریزی در جهت استفاده زمانی درست از فضای مجازی پرداخته شد.

گفتنی است کارگاه مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.