شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸

همزمان با هفته هپاتیت انجام شد؛

آموزش پیشگیری و آگاهی بخشی بیماری هپاتیت توسط دانشجویان پزشکی بندرعباس

هفته هپاتیت

همزمان با هفته هپاتیت، اعضای انجمن علمی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با نظارت و همکاری مرکز بیماری‌های عفونی و گرمسیری، اقدام به برگزاری کمپین "آموزش و آگاهی بخشی پیرامون هپاتیت" کردند.

 به گزارش مفداهرمزگان؛ این کمپین آموزشی همزمان با هفته هپاتیت و با گرامیداشت یاد دانشجوی پزشکی دانشگاه "مرحوم محمد نفیسی"، از ششم تا ۱۱ مرداد ماه برگزار شد.

مدیرفرهنگی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ضمن اعلام این خبر گفت: این کمپین که به همت اعضای انجمن علمی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار شد، روزانه در دو پایگاه در مراکز خرید ستاره شهر، زیتون و بازار بزرگ هرمزگان در شهر بندرعباس به مردم خدمات ارائه می‌داد.

صدیقه رنجبر افزود: در این برنامه ۳۰ نفر از دانشجویان مقاطع مختلف پزشکی از ساعت ۱۸ تا ۲۲ حضور و همکاری داشتند.

 رنجبر گفت: اعضای کمپین بعد از یک جلسه بازآموزی در مرکز بیماری های عفونی و گرمسیری  با شرکت در پایگاه های مشخص شده آگاهی های لازم پیرامون انواع بیماری هپاتیت، علل آن، نحوه پیشگیری و درمان پذیری هپاتیت، نحوه انتقال انواع آن و گروه های در معرض خطر را با توزیع بروشور و آموزش چهره به چهره به مردم بندرعباس انتقال دادند.

وی خاطرنشان کرد: امید است با حمایت بیشتر مسئولین مانند همیشه با حضور پر رنگ دانشجویان پزشکی انجمن علمی بتوانیم مراحل غربالگری و درمان بیماران هپاتیتی را تحت نظارت و همکاری مرکز بیماری‌های عفونی و گرمسیری به سرانجام برسانیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.