یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳

در نشست کمیته پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر درمحیط های دانشجویی مطرح شد

سالم نگه داشتن محیط های دانشجویی به ویژه خوابگاه ها از اولویت های مهم معاونت فرهنگی و دانشجویی است

نشست کمیته پیشگیری از مواد مخدر

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:‌ تلاش ما در جهت اجرای راهکارهای پیشگیرانه در تمامی سطوح دانشگاهی می باشد و سالم نگه داشتن محیط های دانشجویی به ویژه خوابگاه ها، یکی از اولویت های مهم این معاونت محسوب می شود.

به گزارش مفدا بوشهر، این  نشست با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی، مدیر امور فرهنگی، مدیر دانشجویی، دبیر شورای انضباطی،  اعضای هیئت علمی دانشگاه، رییس و کارشناسان اداره مشاوره و دبیر همتایاران سلامت در دفتر معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی با اشاره به پیچیدگی فرایند گرایش به مصرف مواد مخدر در بین جوانان بیان داشت: دلیل مصرف مواد مخدر توسط دانشجویان ابعاد مختلفی دارد و مجموعه ای از عوامل همچون اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و .... را شامل می شود.

دکتر اکرم فرهادی افزود: جهت مقابله با این معضل نیاز به کار تیمی و مستمر در سطوح مختلف دانشگاه داریم. حضور دلسوزانه اعضای تیم در این مسیر می تواند بسیار راه گشا باشد. بهترین عضو این تیم، گروه دانشجویی همتایاران سلامت هستند. چرا که با دانشجویان ارتباط مستقیم داشته و با مشاهده اولین نشانه ها می توانند با کمک دیگر اعضا به دانشجوی در شرف آسیب یا آسیب دیده  یاری برسانند.

دبیر کمیته پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر در دانشگاه تصریح کرد: رویکرد معاونت فرهنگی و دانشجویی در این خصوص کاملا پیشگیرانه است. و تلاش ما در جهت اجرای راهکارهای پیشگیرانه در تمامی سطوح دانشگاهی می باشد و سالم نگه داشتن محیط های دانشجویی به ویژه خوابگاه ها، یکی از اولویت های مهم این معاونت محسوب می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.