دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷

شرایط واگذاری خوابگاه به دانشجویان متقاضی اسکان در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت

معاون فرهنگی و دانشجویی

"محمدرضا مشایخی دولت آبادی" معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از شرایط واگذاری خوابگاه در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ خبر داد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در گفتگو با خبرنگار مفدا جیرفت اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در حال حاضر حدود ۹۲۰ نفر دانشجو در مقاطع دکتری، کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته و کاردانی دارد که حدود ۴۸۰ نفر آنان غیر بومی و متقاضی خوابگاه هستند.

وی افزود: این دانشگاه دارای دو خوابگاه ملکی دخترانه کوثر و پسرانه شاهد می‌باشد که ظرفیت اسکان کلیه دانشجویان متقاضی خوابگاه را ندارند.

وی اظهار داشت: از سال ۱۳۹۵ تا کنون با افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو، تعدادی از دانشجویان دختر متقاضی خوابگاه در خوابگاه خودگردان الزهرا اسکان داده شده‌اند که ۵۰ درصد هزینه خوابگاه را دانشجو و ۵۰ درصد را دانشگاه پرداخت کرده است.

وی در خصوص اسکان دانشجویان جدیدالورود ۹۸ گفت: طبق آیین نامه اسکان دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی مصوب وزارت بهداشت و تصمیم کمیته اسکان دانشگاه با توجه به کمبود ظرفیت اسکان در خوابگاه کوثر ، اولویت اسکان دانشجویان دختر با دانشجویان پزشکی است و دانشجویان داخل و خارج استان کرمان ، سایر رشته ها  به خوابگاه خودگردان معرفی می شوند ضمنا به دلیل کمبود فضای فیزیکی خوابگاه‌ها امکان واگذاری خوابگاه به دانشجویان دختر و پسر اهل مناطق حومه دانشگاه شامل (اسفندقه، عنبرآباد، ساردوئیه، جبالبارز شمالی و جنوبی و...) نمی‌باشد.

شایان ذکر است، بنابر اطلاعیه‌های قبلی امور دانشجویی دانشگاه در خصوص اسکان دانشجویان ورودی قبل از مهر ۹۸، ضروری است کلیه دانشجویان متقاضی خوابگاه تا بیستم مرداد ۹۸ در پرتال دانشجویی ، ثبت نام و تا پایان مرداد ماه از نتیجه درخواست خود مطلع شوند و لازم است قبل از ورود به خوابگاه در ابتدای نیمسال جدید تحصیلی ، به اداره خوابگاه ها مراجعه و کارت ورود به خوابگاه را دریافت نمایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.