سه‌شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰

سومین دوره مدرسه تابستانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود آغاز به کار کرد

مدرسه تابستانی شاهرود

سومین دوره مدرسه تابستانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با رویکرد پژوهشی و فناوری آغاز به کار کرد.

به گزارش مفدا شاهرود، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در آیین آغازین مدرسه تابستانی در تالار پورسینا این دانشگاه، اظهار داشت: امسال سعی ما بر این است که جدا از اینکه به کمیت پژوهش ها فکر کنیم و به خیلی بیشتر از آنچه استعداد دانشگاه است برسیم، به کیفیت پژوهش ها هم توجه داشته باشیم.

دکتر محمدحسن امامیان با تأکید بر ضرورت تولید دانش نافع یادآور شد: از نظر برون دادها و وضعیت علمی کشور کماکان رتبه ۱۶ را حفظ کرده در منطقه نیز اول هستیم، به اهداف سند ۱۴۰۰ رسیدیم و شرایط خوبی ایجاد شده تا با همه محدودیت هایی که در کشور وجود دارد، جای پژوهش حفظ شود.

وی افزود: می توانیم کاری کنیم تولیدات علمی و پژوهش های ما بیشتر به سوی فناوری برود و شرط آن این است که اول مشق پژوهش را یادگرفته باشیم.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه باید به انجام پژوهش های صحیح توجه کرد،تصریح کرد: استفاده از روش مناسب مطالعه، مدیریت زمان و توجه به فناوری در پیشبرد اهداف پژوهشی بسیار تأثیرگذار است.

امامیان اضافه کرد: سال گذشته ۱۶ مورد اختراع در دانشگاه به ثبت رسید که حدود نیمی از آن ها توسط دانشجویان انجام شده بود.

سومین دوره مدرسه تابستانی در سه سطح مقدماتی، پیشرفته و فناوری محور به مدت چهار روز در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در حال برگزاری است.آموزش روش تحقیق، پروپوزال نویسی، ثبت طرح، ثبت اختراع و پذیرش مقاله و نیز مطالعات کارآزمایی بالینی و مهندسی بافت از جمله بخش های این مدرسه تابستانی است.

همچنین در این دوره علاوه بر دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، دانشجویانی از دانشگاه های علوم پزشکی مازندران، بابل، گلستان و سمنان نیز حضور دارند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.