دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۲

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در میزگرد بررسی معضلات فرهنگی جوانان در جامعه و دانشگاه؛

صداقت و پاکدستی نیاز جدی جامعه است/ مسایل مهم فرهنگی مورد غفلت قرار می گیرد

بیرجند/میزگرد

میزگرد بررسی معضلات فرهنگی جوانان در جامعه و دانشگاه با حضور رئیس دانشگاه و جمعی ازمعاونین فرهنگی دانشجویی دانشگاه های شهر بیرجند برگزار شد.

به گزارش مفدا بیرجند، رئیس دانشگاه در این نشست با اظهار اینکه پس از گذشت ۴۰ سال از حیات انقلاب اسلامی ایران، وضعیت فرهنگی مناسبی در جامعه و دانشگاه ها وجود ندارد گفت: تشتت نظرات و عدم همگرایی بین مسئولین و فعالین حوزه فرهنگی یکی از مهمترین مشکلات این عرصه است.

دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه تاکنون در حوزه فرهنگ حداقل به اشتراک نظر نسبی نرسیده ایم و با تاکید بر ضرورت اتحاد و وحدت در این زمینه گفت: اختلاف نظر فرهنگی در دانشگاه ها، حوزه های علمیه و سایر دستگاه های مرتبط با این حوزه خیلی واضح و زیاد است.

وی با اظهار اینکه حوزه های فرهنگی قابل انفکاک از مسائل اجتماعی و روحی روانی افراد در جامعه نیست خاطرنشان کرد: به نظر می رسد که خیلی از مواقع، این مباحث را، در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها دخالت ندادیم تا کار به جایی برسد که تقریبا هیچکسی رضایت کاملی از حوزه فرهنگ نداشته باشد.

رئیس دانشگاه با بیان اینکه برای عرصه فرهنگی برخلاف بسیاری از حوزه ها، معیارهای کمی قابل اندازه گیری وجود ندارد گفت: بنابراین نمی توان به جمع بندی خوبی در خصوص ارزیابی فعالیت های فرهنگی رسید.

دکتر دهقانی با اظهار اینکه معمولاً اثرات مطلوب و نامطلوب کارهای فرهنگی را با تاخیر متوجه می شویم گفت: کار در حیطه فرهنگی سخت و پیچیده است و پیامدهای آن نیز با تاخیر بروز می کند

وی با اشاره به ضعف اولویت بندی در مسائل فرهنگی تصریح کرد: گاهی اوقات مسائل کم اهمیت فرهنگی در راس امور قرار می گیرد و در مسیر توسعه فرهنگی از بسیاری از امور مهم فرهنگی در جامعه غافل می شویم و این باعث می شود شرایط فرهنگی حاکم بر جامعه مطلوب نباشد.

رئیس دانشگاه، اهمیت دادن یکسان به تمام مسائل فرهنگی را نیاز جامعه دانست و گفت: صداقت و پاکدستی نیازجدی جامعه است و باید بیشتر در بین مسئولین، مردم و فرهنگ سازمانی مورد توجه قرار گیرد و گاهی عدم وجود این موارد پاشنل آشیل کشور بوده است.

دکتر دهقانی تداوم برگزاری جلسات بررسی مسائل و معضلات فرهنگی دانشگاه ها را با حضور مسئولین تصمیم ساز این عرصه در استان را خواستار شد.

گفتنی است سایر اخبار این نشست در خبرهایی جداگانه منتشر می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.