سه‌شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح کرد؛

وجود ۱۲ هزار دانشجو در گناباد، ظرفیتی بزرگ برای تحول دیجیتال است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  در گناباد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وجود ۱۲ هزار دانشجو در گناباد را ظرفیتی بزرگ برای تحول دیجیتال دانست و گفت: بررسی می‌شود تا شعبه‌ای از پارک اقتصادی دیجیتال را با کمک دانشگاه ها در این شهرستان راه اندازی کنیم.

به گزارش مفدا گناباد، محمدجواد آذری جهرمی در جلسه شورای اداری گناباد ، اظهار کرد: این پارک برای آینده اقتصاد دیجیتال بسیار تاثیر گذار است و لذا ما باید در حوزه فرهنگ سازی در حوزه ای تی اقدامات جدی را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه این شهرستان دارای ظرفیت‌های بی نظیری است، گفت: کاریز جهانی قصبه گناباد یک اثر بسیار بزرگی بوده که مردم در ۲۵۰۰ سال قبل با امکانات آن زمان حفر کرده که هنوز هم زنده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: در بازدید از این قنات این درس را گرفتم که رهبران دنیا این را درک کنند که اگر رودخانه‌ها را خشک کنند باز هم مردم راهکار دیگری پیدا خواهند کرد.

وی تصریح کرد: با هدف معرفی این شاهکار بزرگ، تمبر ملی قنات جهانی قصبه طراحی و چاپ خواهد شد تا در گنجینه تمبر کشور نگهداری شود و بتواند به عنوان یک سفیر فرهنگی در افزایش حضور گردشگران در این شهرستان اثرگذار باشد.

آذری جهرمی ادامه داد: مشکل آنتن دهی جاده گناباد به مشهد تا پایان مهر ماه حل خواهد شد و سایت های که این مسیر را پوشش می دهند به نسل های سوم و چهارم ارتقاء خواهند یافت.

گفتنی است؛ ادای احترام به مقام شامخ علامه بهلول گنابادی و شهدای گمنام و بازدید از قنات جهانی قصبه و مرکز رشد فناوری گناباد از جمله برنامه‌های سفر آذری جهرمی به این شهرستان بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.