سه‌شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸

اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد:

ارتقاء کیفیت علمی روانشناسان دانشگاه در تعطیلات تابستانی جهت ارائه خدمات بهتر به دانشجویان

مفدا مشاورهه 5

در راستای ارتقاء کیفیت علمی روانشناسان در تعطیلات تابستانی جهت ارائه خدمات بهتر به دانشجویان، جلسه ماهیانه اداره مشاوره و سلامت روان این دانشگاه با حضور تمامی روانشناسان و مددکاران دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا مشهد، ۱۴ مرداد ماه، جلسه ماهیانه اداره مشاوره و سلامت روان در سالن جلسات معاونت فرهنگی و دانشجویی با حضور تمامی روانشناسان و مددکاران برگزار گردید.

جمعیت بزرگی از جوانان هر ساله از دروازه‌های دانشگاه‌ها عبور می‌کنند، جوانانی که هر یک انسانی منحصر به فرد هستند، و با نیازهای مختلف انسانی، از جمله نیاز به احساس امنیت، تعلّق خاطر، صمیمیت،عزت و احترام و فرصت شکوفایی استعدادها پا به محیط دانشگاه گذاشته‌اند، اما انبوهی حضور آنان باعث غفلت ما از نیازهای منحصر بفرد آنان شده است. پس از مدتی، هر یک از ما به وظایف رسمی خود بسنده می کنیم.

در جلسه روز گذشته  "دکتر امیری" مسئول اداره مشاوره و سلامت روان نکات دیگری نیز برای ورودی های ۹۸ یاد آوری کرد.

وی گفت: ضمن قدر دانی از زحمات سال تحصیلی ۹۸-۹۷ ، از موقعیت هایی که سال تحصیلی گذشته برای ما نقطه ی اشکال محسوب می شد، باید بهره ببریم و با رعایت بیشتر برخی موارد، کیفیت خدمات اداره مشاوره را بیش از پیش ارتقا دهیم.

مسئول اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه افزود: تمامی دانشجویان مراجعه کننده ضمن حفظ رازداری آنها، پرونده مصاحبه شان به طور دقیق تکمیل شود و  مقرر گردید نظارت بر درمان ها نیز به صورت سرزده صورت می گیرد و از راهکارها و پیشنهادهای همکاران مشاوره در جهت تامین سلامت روان دانشجویان و کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده خواهیم کرد.

امیر خاطرنشان کرد: اداره مشاوره اقدامات پیشگیرانه ای در سطح دانشگاه، به منظور کاهش آسیب‌ها و رشد انگیزش و پویایی دانشجویان به نهادهای مدیریتی دانشگاه ارائه بکند و در تصمیم‌سازی‌ها ایفای نقش نماید. ما به  اختصار شامل رشد چشمگیر رویکرد دانشجویان به مرکز مشاوره، کاهش تعداد دانشجویان مشروطی در دانشکده‌ مورد مشاوره، رضایت بالای دانشجویان مراجع از مرکز و امیدواری به آن بوده ایم.

در ادامه جلسه، "حمیده صمدی" کارشناس اداره مشاوره و مسئول طرح سیمای زندگی، لوح تقدیری را به روانشناسان فعال در این طرح با امضای معاون فرهنگی دانشجویی و از طریق مسئول اداره مشاوره تقدیم کرد. این طرح و نیز پژوهش بعد از آن می‌تواند از اقدامات جدی آسیب شناسی و پیشگری محسوب شود.

در انتهای جلسه نیز "علی جاودانی" کارشناس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه نسبت به نحوه تردد روانشناسان در دانشکده ها نکاتی را مطرح کرد.

گفتنی است، اداره مشاوره دانشگاه طبق روال هر ماه خود، با تمامی روانشناسان و مددکاران خود جلسه ای را برگزار می‌کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.