سه‌شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱

معاون وزیر علوم خبر داد:

بودجه تعمیرات اساسی دانشگاه‌ها به طور کامل اختصاص داده می شود

خوابگاه

معاون اداری مالی وزارت علوم اعلام کرد: بودجه تعمیرات اساسی دانشگاه ها به صورت کامل و ۱۰۰ درصد اختصاص داده می شود.

به گزارش مفدا، محمدتقی نظرپور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت بودجه های پروژه های عمرانی دانشگاه‌ها گفت: پروژه‌های دانشگاه‌ها به دو بخش تقسیم می شود بخش اول، تعمیرات اساسی دانشگاه‌ها است که در این بخش حدود ۲۰ درصد تخصیص ها ارائه شده است و با مکاتباتی که با سازمان برنامه بودجه صورت گرفته و دکتر نوبخت دستور و قول داده اند که بودجه این بخش را ۱۰۰ درصد دریافت کنیم.

وی ادامه داد: تعمیرات اساسی دانشگاه ها به ویژه خوابگاه ها و سلف سرویس هایی که مرتبط با فضای دانشجویی است باید در تابستان انجام شود. به همین دلیل یک ماه و نیم فرصت داریم که بتوانیم تعمیرات اساسی را انجام دهیم و اگر سازمان برنامه و بودجه، اعتبار این بخش را به صورت کامل به دانشگاه ها اختصاص دهد، مشکل حل می شود.

معاون اداری مالی وزارت علوم افزود:در پروژه های عمرانی نیز، حدود ۵۰ درصد بودجه به صورت اوراق خزانه، تخصیص یافته است، اما آنچه که ما انتظار داریم این است که ضمن توجه به پروژه های در دست احداث ما به پروژه های جدید دانشگاه نیز توجه شود.

وی افزود: برخی دانشگاه ها در حوزه آموزش عالی از سال ۹۲ پروژه جدیدی نداشتند و باید نیازهای فعلی خود را براساس پروژه های جدید تامین کنند، به همین دلیل ضرورت دارد پروژه های جدید هم برای سال آینده در دانشگاه‌ها فراهم شود و تخصیص اعتبارات عمرانی پروژه های موجود ۱۰۰ درصد تامین شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.