سه‌شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵

همایش دبیران و رابطین شوراهای امر به معروف و نهی از منکر واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد

همایش دبیران و رابطین شوراهای امر به معروف و نهی از منکر واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی زنجان

جلسه هم اندیشی در خصوص موضوع امر به معروف و نهی از منکر با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاون فرهنگی، جانشین معاون و مدیر فرهنگی دانشگاه و نمایندگان واحدهای مختلف تابعه دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد.

همایشدبیران و رابطین شوراهای امر به معروف و نهی از منکر واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد
جلسه هم اندیشی در خصوص موضوع امر به معروف و نهی از منکر با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاون فرهنگی، جانشین معاون و مدیر فرهنگی دانشگاه و نمایندگان واحدهای مختلف تابعه دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد.
به گزارش مفدا زنجان، دکتر مصطفی محمدی با آغاز جلسه پس از تلاوت قرآن توسط قنبری گفت: «سالهای گذشته فعالیتهای کمتری در این زمینه شده است که امسال با رویکرد جدید تلاش می‌کنیم تا با فعال سازی کمیته های مختلف این روند را پیگیری خواهیم کرد.
مدیر فرهنگی دانشگاه تاکید کرد: «برای ما مهم است مسأله امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک وظیفه و تکلیف شناخته شده و در محیط اجرا شود و باید تأثیرگذاری این حرکت در محیط کاری نهادینه شود.
در ادامه جلسه دکتر عمارلو، معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه گفت: «در این موضوعات متاسفانه رویکرد این است که تنها متولی اجرای مسأله امر به معروف و نهی از منکر، معاونت فرهنگی و یا نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه است اما مگر این مجموعه ها چقدر توانایی برای اجرای مسأله ای به این مهمی ست، این در حالی است که همه باید این موضوع را وظیفه خود بدانیم»
دبیر شورای مرکزی امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه با تاکید برگستره وسیع موضوع این مسأله بخصوص در دانشگاه علوم پزشکی که با جان مردم سروکار دارد ظرافت بیشتری دارد و و نباید تنها به موضوع پوشش افراد و مصادیق مانند این محدود شود. اخلاق پزشکی، رفتار کارکنان، استفاده مناسب از بیت المال و موضوعاتی از این دست در دایره شمول این مسأله است و همه این موارد را باید مدنظر داشته باشید.


حجت‌الاسلام والمسلمین شیرمحمدی؛ مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در ادامه این جلسه با تشکر از اقدامات در حال انجام معاونت فرهنگی با تاکید بر الگو قراردادن حضرت امام حسین علیه السلام در موضوع امر به معروف برای افرادی که وارد این حوزه شده اند تشریح کرد که الگو قراردادن این بزرگوار نه از بابت جنگ و درگیری بلکه از این جنبه که با تمام داشته های خود در این موضوع ورود کردند و داشتن اعتقاد قلبی را از مهمترین مولفه‌های مورد نظر یک آمر به معروف است.
در ادامه جلسه اعضای حاضر به بحث در خصوص برنامه ها و وظایف اعضا و برنامه های پیش رو و فعال سازی کمیته‌ها و فعالیت‌های آینده را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.