چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در جلسه معارفه مسئول بسیج دانشجویی:

تشکل های دانشجویی حامی نظام و مردم هستند

معارفه بسيج

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در جلسه معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه با اشاره به اهمیت بسیج برای همه، افزود: تشکل های دانشجویی در عین اختلاف سلیقه های موجود، همه حامی نظام و مردم هستند و اگر اتفاقی بیافتد، دور هم جمع شده و از کیان انقلاب دفاع می‌کنند.

به گزارش مفدا مشهد، مراسم تکریم و  معارفه مسئولان  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد سه شنبه ١٥ مرداد ماه با حضور جمعی ازمدیران، اعضای هیأت علمی و دانشجویان بسیجی دانشگاه در تالار جرجانی دانشکده پرستاری مامایی برگزار شد.

"دکتر محمدرضا دارابی" رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در آغاز جلسه با ذکر این نکته که حضور معاونان و مسوولان دانشگاه  در این جلسه، نشان از آن دارد که: بسیج برای همه اهمیت دارد و در واقعیت هم همین طور است. 

وی افزود: امروز جنگ از دهه ی شصت سخت تر است. در شرایطی که در جنگ اقتصادی، جنگ فرهنگی و جنگ سیاسی هستیم احتمال دارد از هر طرف دچار آسیب بشویم. از این رو نیروهای انقلاب باید منسجم و متحد باشند. تشکل های دانشجویی در عین اختلاف سلیقه های موجود، همه حامی نظام و مردم هستند و اگر اتفاقی بیافتد، دور هم جمع می شوند و از کیان انقلاب دفاع می کنند.

دارابی اذعان داشت: در این شرایط، لازم است تمام همکاران دانشگاه در صیانت از سلامت مردم تلاش کنند تا بتوانیم خدمات شایسته ای به ایشان ارائه کنیم. در اینجا نقش بی بدیل بسیج و سایر تشکل ها در شکل گیری اردوهای جهادی خود را نشان می دهد. این اردوها نقش موثری در ارتقای سلامت مردم دارد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به تحریم ها گفت: دشمن دروغ می گوید که ما را تحریم دارویی نکرده است. ما از نظر دارو و تجهیزات تحریم هستیم و در تلاشیم با صرفه جویی و استفاده ی بهینه از منابع مسائل را حل کنیم. این جا بسیج در تشویق دانشجویان و کمک به مدیریت دانشگاه در حل مسائل، می تواند قدم مثبتی باشد. تفکر بسیجی باید باشد و قوی تر بشود و محوریت آن هم تشکل بسیج است، ما هم بی نقص و عیب نیستیم. آنهایی که بیرون از حوزه مدیریت هستند بهتر می‌توانند مشکلات را رصد بکنند. از تشکل های دانشجویی انتظار می رود این مسائل و مشکلات را بگویند. برای آقایان روزبهی و پیوندی آرزوی موفقیت و سلامت دارم و امیدوارم در جهت اجرای برنامه های دانشگاه کمک ما باشند. 

در ادامه سرگرد پاسدار "هادی با ادب" فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان طی سخنانی گفت: توقع مقام معظم رهبری از دانشجویان بسیجی، حضور در تمام عرصه‌های مجاهدت انقلابی، تلاش برای علم آموزی و ساخت آینده ی کشور است. 

وی افزود: امروز در فعالیت های بسیج دانشجویی، دغدغه ی عضو شدن افراد را نداریم. شأن بسیج را بیشتر از عضویت روی کاغذ می بینیم و معتقدیم ارزش در بسط تفکر بسیجی است. 

سرگرد با ادب با اشاره به اردوهای جهادی افزود: حضور دغدغه مند شما در محیط های کم برخوردار به عنوان کار جهادی یک اتفاق دو سر برد است. هم روی منطقه تأثیر تخصصی می گذارد، هم روی افرادی که در اردو حضور دارند و برای ما اهمیت بعد دوم کمتر از بعد اوّل نیست. 

فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان از همراهی خوب مدیران دانشگاه با بسیج علوم پزشکی مشهد در سال اخیر قدردانی کرد و گفت: از زحمات برادرمان "روزبهی" و "خانم غوریانی" تشکر می‌کنیم و برای آقای پیوندی آرزوی توفیق داریم. 

پس از سرگرد با ادب، "حجت الاسلام دکتر مهدی ابراهیمی"  معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ضمن تبریک به افرادی که در انتخاب مسئول جدید بسیج دانشجویی مشارکت داشتند گفت: خوشحالم که این مسئولیت به آقای پیوندی سپرده شد. 

وی همچنین از میلاد روزبهی قدردانی کرد و گفت ایشان در بحث اردوهای جهادی که همه باید از آن به نیکی یاد کنیم، تلاش ویژه و مهمی داشتند. به اذعان بنده، بسیج طی این چند سال روند رو به رشد خوبی داشته و این روند رو به رشد در همه ی جهات مشهود است.

گفتنی است، "میلاد روزبهی" مسئول بسیج دانشجویی و "خانم غوریانی" قائم مقام خواهران بسیج دانشجویی بودند که کوله بار مسئولیت سنگین و خطیر خود را پس از یک سال تلاش موفقیت آمیز به علیرضا پیوندی و خانم رهباردار سپردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.