چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰

همکاری مشترک انجمن‌های علمی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با استارت آپ‌ها و صاحبان فناوری کشور

شهید بهشتی

رویداد کارآفرینی فناوری‌های دیجیتال پزشکی و سلامت، هشتم شهریور ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود.

به گزارش مفدا بهشتی، سرپرست مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: جهان امروز و آینده، جهان دیجیتال و فناور است و اگر بخواهیم خدمات بهتری به مردم در تمامی زمینه‌ها به ویژه در زمینه سلامت ارایه دهیم باید از تمامی فناوری‌های روز دنیا بهره مند شویم و این بهره مندی اگر با کمک استارت آپ ها و صاحبان فناوری باشد قطعاً می‌تواند با سرعت و وسعت بیشتری پیاده شود.

وی در همین راستا اذعان داشت: فناوری‌های جدید، اساس ارایه خدمات را دگرگون کرده است و زمینه ارایه خدمات بهتر، با کیفیت تر و هوشمندانه تر شده است.

سید ابراهیم هاشم ورزی افزود: با عنایت به ظرفیت شرکت‌های نوپا و فناور سلامت، رویداد کارآفرینی فناوری های دیجیتال پزشکی و سلامت با پیشتازی سازمان نظام پزشکی و با همراهی انجمن‌های علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌گردد که اهدافی همچون ارتقای زیست بوم فناورانه در حوزه نظام سلامت، ایده‌یابی و ایجاد مشارکت اجتماعی در راستای تولید فناوری‌های آموزشی نظام سلامت، توسعه استارت آپ‌های فناورانه حوزه آموزش و ارتقای سلامت، توانمندسازی نظام بهداشت و درمان در بستر فناوری‌های نوین، شناسایی استعدادهای فناور کشور و هدایت ایشان به سمت نظام سلامت، هدایت و حمایت از ایده‌ها و ایجاد تسهیلات لازم برای ادامه فعالیت، شناسایی و جذب کارآفرینان بالقوه و یا نوپای آینده در نظام سلامت و در نهایت ارایه خدمات بهتر به مردم عزیز کشورمان را مدنظر دارد.

سرپرست مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه همچنین بیان کرد: جامعه پزشکی به عنوان یکی از جوامع اصلی و تاثیرگذار کشور وظیفه دارد تا از حداکثر فناوری در تمامی عرصه های ارایه خدمات خویش استفاده کند و آشنایی جامعه پزشکی با صنعت دیجیتال سلامت و توانمندی استارت آپ‌ها یکی از اهداف اصلی این رویداد است. صنعتی که می تواند فرایند آموزش مردم را متحول سازد و زمینه ساز پرورش نسلی سالم تر و مجهزتر به ابزار دانش سلامت باشد. رویدادی که توسط سازمان نظام پزشکی و شتابدهنده دانش بنیان ابر زندگی، با همراهی و میزبانی معاونت دانشجویی و فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی, در محورهای اینترنت اشیا، داده کاوی و هوش مصنوعی، رباتیک، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده برگزار می شود.

لازم به ذکر است، علاقمندان به شرکت در این رویداد می توانند به نشانیwww.hdt۲۰۱۹.ir  مراجعه کنند.

خبرنگار: مریم خانی

رابط خبری مدیریت امور فرهنگی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.