چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۲

آغاز به کار چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت؛

افتتاح باشکوه تبریزی‌ها همگان را به حیرت انداخت

مراسم افتتاحیه چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور

دانشگاه علوم پزشکی تبریز به عنوان میزبان این دوره از رقابت ها مراسم باشکوهی را در نظر گرفته بود که چشم ها را می‌نواخت و همگان را به حیرت واداشته بود. آنچه در این مراسم رخ داد خلق صحنه های بدیعی بود که هر تماشاگری را به تحسین وا می‌داشت.

مراسم افتتاحیه چهاردهمین المپیاد ورزشی‌های دانشجویان دختر دانشگاههای علوم پزشکی کشور با حضور دکتر سیما سادات لاری، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دکتر محمد حسین صومی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و رییس ستاد اجرایی المپیاد، مهندس بهروز رحیمی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، رحمان خدابنده‌لو، مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت،  مهدی مقدم منش، رئیس اداره ورزش‌های قهرمانی وزارت بهداشت، دکتر محمد آقازاده، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر بهرام جمالی، دبیر ستاد اجرایی چهاردهمین المپیاد و دکتر جلیل کوه پایهزاده، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران و  دکتر کوروش عزیزی، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دکتر محمد رضا حق‌شناس،  معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.

به گزارش مفدا تبریز، قبل از آغاز مراسم رسمی افتتاحیه المپیاد، کلیپ معرفی شهر تبریز و کلیپ قرآنی برای حاضران در سالن شهریار پخش گردید و مراسم اقتتاحیه این المپیاد با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط مهدی محمد زاده، قاری بین الملی قرآن و کارمند دانشگاه علوم پزشکی تبریز و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز گردید.

مجری مراسم افتتاحیه، حامد امجد از مجریان توانمند استان آذربایجان شرقی و شبکه استانی سهند بود که با اجرای مهیج و شاد خود به مراسم شور دوچندان می‌بخشید.

شور و نشاط ورزشکاران حاضر در سالن افتتاحیه مراسم در شکل موج مکزیکی خود را نشان می‌داد.

قسمت بعدی مراسم بخش «عاشیق موسیقی سی»بود که با اجرای قطعات انتظار ماهنی سی، بایات شیراز و عاشیق جنون  توسط استاد عاشیق چنگیز مهدی پور همراه بود   

برنامه با دعوت دکتر صومی توسط مجری به روی سن برای خوش آمد گویی ادامه یافت. وی با گرامی داشت یاد امام و شهدا و بنیان گذاران المپیاد های ورزشی دانشجویی، مقدم معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و هیئت همراه و دکتر کوه پایه زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران راخوش آمد گفت. وی در صحبت با دانشجویان عنوان داشت: دانشجویان علوم پزشکی  متولیان سلامت جامعه هستند و باید سلامت صاحبان خانه در اولویت باشد. وی در پایان، آرزوی موفقیت و پیروزی برای تمام ورزشکاران کرد و از کادر دانشگاه علوم پزشکی تبریز که در ۴۰ روز گذشته مقدمات برگزاری المپیاد ورزشی را فراهم کردند تشکر کرد.

اجرای گروه نمایش پیاده توسط آموزشگاه شکلک به کارگردانی و نوسندگی رامین ریاضی بخش بعدی مراسم افتتاحیه بود. این نمایش با حضور ۶۰ نفر اجرا شد.  این نمایش با  تصویر کشیدن کودکان آذربایجان در حین بازی در کوچه و بازار آغاز شد و با تهاجم دشمنان به ایران ادامه یافت. بچه‌ها در ادامه نمایش بزرگ می‌شوند و مادران، فرزندانشان را به جنگ و دفاع از دین و میهن به جبهه ها می‌فرستند. در ادامه نمایش جنگ تمام می‌شود و دوباره نشاط به ایران برمی‌گردد. دراین نمایش با نشان دادن چهره های ستارخان، شهید مهدی باکری و شهریار می‌خواهد مشاهیر این دیار را  به مخاطبان نشان دهد و بیان کند که ایرانیان و مردمان آذربایجان اعم از خانم و آقا و زن ومرد همگی با هم  و با اتحاد برای سربلندی ایران در تلاش اند. 

اجرای گروه موسیقی هم آوا بخش بعدی مراسم افتتاحیه المپیاد بود. اعضا گروه موسیقی هم آوا در این مراسم را اتابک بخشایی، امین فتحی، سهند خان محمدی، پیمان حسینی، بابک بخشایی و سینا اخباری و علی عبدالله زاده تشکیل داده بودند که قطعات ساری گلین، دامن کشان، باغچه میزه گلیر بهار و خوشه چین را اجرا کردند. در این اجرا اعضا گروه از سنتور، ارگ، تنبک، ویولن، تار و کنترباس بهره گرفتند و خوانندگی مجموعه بر عهده سینا اخباری بود. سرپرستی گروه را اتابک بخشایی برعهده داشت. اعضا گروه موسیقی هم آوا از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز و کانون دانشجویی موسیقی هم آوا هستند.

با دعوت مجری از مهمان ویژه برنامه، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دکترسیما سادات لاری با همراهی دختران ملبس به لباس آذری به روی سن رفت. وی با تبریک اعیادقربان و غدیرخم از دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای  میزبانی المپیاد قدردانی کرد و در سخنی با دانشجویان دختر ورزشکار خرسندی خود از حضور در جمع دانشجویان را اعلام داشت وگفت: شما در آینده متولیان سلامت کشورهستید و امیدورام از قدرت خودتان در ارتقا سلامت جامعه استفاده کنید و برایتان آرزوی سلامتی و تندرستی دارم. 

در ادامه مراسم افتتاحیه چهاردهمین المپیاد ورزشی‌های دانشجویان دختر دانشگاههای علوم پزشکی کشور نوبت به هنرنمایی گروه طناب زنان ائل گولی تبریز رسید که با توانمندی خیره کننده خود به اجرای برنامه پرداختند.

از صحنه های به یاد ماندنی مراسم افتتاحیه این دوره از المپیاد، هنرنمایی زهرا بیرامی، دختر ژله ای ایران با انجام حرکات ژیمناستیکی خارق‌العاده بود که با تشویق شرکت کنندگان در افتتاحیه همراه بود. 

رژه تیم های شرکت کننده در المپیاد بخش بعدی مراسم افتتاحیه بود که با پایان رژه تیم‌ها، سوگند نامه المپیاد توسط پریا چاووشی قرائت شد که با همخوانی دانشجویان شرکت کننده در المپیاد همراه بود. 

بخش پایانی مراسم افتتاحیه چهاردهمین المپیاد ورزشی‌های دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با پخش کلیپ حمل مشعل المپیاد آغاز شد. در این کلیپ، مشعل المپیاد از نقاط مختلف تاریخی و دیدنی تبریز عبور می کند و به سالن استاد شهریار می‌رسد. مشعل‌دار این دوره از المپیاد، افسانه عظیمی، دانشجوی رشته پزشکی و صاحب مقام در رشته های آمادگی جسمانی و تکواندو بود.  و سرانجام مشعل المپیاد با انداختن تیر مشتعل از کمان توسط زهرا بیرامی، دختر ژله ای در حالی که روی دستانش ایستاده بود و با پاهایش تیر و کمان را نگه داشته بود، روشن گردید. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.